magicm18

Vratit penize či nevratit?

V obchode jsem mel nakup za 140kc. Platil jsem dvousetkorunou. V okamziku kdy prodavacka chtela vracet prisel jeji vedouci s tim, ze nepripravila prepravky. Jejich dialog trval asi minutu no apak mi prodavacka zacala vracet penize. Vratila mi 860kc. Tzn. ze mi vratila jako na 1000kc. Priznam se ze ve mne hrklo, ale vratil jsem ji penize nazpet at to prepocita. Ta prodavacka venovala a venuje vzdy usmev kazdemu zakaznikovi a kdyz jdu nakoupit ja tak ji i zari oci. Otazka:vratili byste penize take? A co kdyby jste byli pred vyplatou a sami nemeli?

Nejlepší odpověď
dudu

ano, bez přemýšlení bych přeplatek vrátil, protože vím, že prodavačky mají v práci hodně tvrdý chlebíček.

Další odpovědi
mojitek

obycejne prodavacce,ktera pocita od vejplaty k vejplate kazdou korunu tak bez rozmysleni vratit.

aramah

Určitě vrátit ale já bych vrátila cokoliv a každému,pokud bych něco našla.

BEAES

Určitě bych sumu vrátila, jen nevím, jestli bych si toho všimla, protože jsem kolikrát mimo, ony frčí jako na pásu, že člověk nestačí zboží sklízet do tašek, či vozíku a kolikrát už jsem tam vrácené peníze nechala, popřípadě i zboží, obzvláště, když mě prodavačka baví, že třeba se to Granko dnes hodí v akci a jiné řeči, do toho kolem dětičky…ale jednalo by se spíše o menší sumu, 860Kč bych si snad uvědomila.

anonym

Asi ano. Kdyby to ale byla nějaká megera.....a třeba !! se na mě utrhla–nevím,nevím.

Věc má i druhou stranu.Určitě nejsem jediný,kterému prodavačka špatně vrátila.
Prý:„Promiňte,o­myl“. Je zajímavé,že se spletou jen vyjimečně ve svůj neprospěch.

iceT

Je to slusnost vratit penize,tak se mi uz nekolikrat stalo,ze mi prodavacka vracela vic,ale vzdy jsem na chybu upozornila.
Treba se Vam to nekdy vrati jinou formou.
Trebas mamka jednou platila 500kou a prodavacka ji vratila jen do 200 a jeste s ji nelibilo,kdyz se mamka proti tomu ohradila,ale nic nezmohla,protoze prodavacka bankovku schovala,proto by prodavacky mely pred vracenim penez nechat bankovku na pokladne a po vraceni ji teprve schovat,tak by nedochazelo k omylum.

anonym

Vrátil bych je tak,jako jsem vrátil různé nalezené věci jako byly platební karty zanechané v bankomatu,jednu dokonce s pinem,nákupní tašku s klíči od auta,peněženkou s doklady a spousty léků( starší majitelé v tisku poděkovali neznámému nálezci) nebo klíče od luxusního vozu a po jejich předání majitelce mi bylo poděkováno,že jsem ji zachránil manželství.:-)).
Ano,jsem pro,aby se věci i peníze vrátili majiteli,to má člověk pocit,že udělal něco slušného,lidského.

roxy52

Prodavačce,která jistě dělá taky ,,za almužnu" bych to taky vrátila.Jiné by to bylo u nás v hospodě,kde dělá věčně ,,pod vlivem" servírka a když ji má jak z praku,tak její počty se rovnají počtům žáka první třídy.No tak ty servírce to nikdo nevrací.Ještě navíc je velice nepříjemná.

Michal Kole

Taky bych nad tím začal přemýšlet zda ji upozorním na chybu.

Jenča

Já bych upřímně tolik peněz vrátila, to by mi nedalo, ale kdyby byla třeba nepříjemná nebo by šlo o stovku, tak bych si je nechala. ;)

led

V časoch, keď som vypomáhala pri predaji, som omylom vydala o 1000.-Kčs viac. Zákazník mi ich prirodzene „nereklamoval“, prišla som na to až pri záverečnom účtovaní. Musela som to vrátiť zo svojho.
Odvtedy reklamujem plusové aj mínusové vrátenie peňazí. Čakám, nech si to predavačka preráta ešte raz.

anonym

Ve škole i doma mě vychovávali v tom, že přivlastnit si cokoliv co mi nepatří je pro slušného člověka nepřijatelné.