Vrácení zboží do 14ti dnů bez udání důvodu

Zdravím, objednali jsme notebook přes e-shop s tím, že si ho vyzvedneme osobně na prodejně, jak jsem také učinili. Já s ním ale nejsem spokojený z důvodů softwarových chyb, a tak ho chci vrátit do lhůty 14ti dnů. Můžu tak učinit, i když nejsem plnoletý a jak jsem už psal, že objednané zboží bylo vyzvednuto na prodejně? V záručním listu je napsáno, že platba proběhla hotově a byl uskutečněn osobní odběr. O objednávce z internetu tam nic není, tak jestli bych měl mail o potvrzení objednávky, který mi poslali, vytisknout. Díky za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud bylo zboží zakoupeno na internetu a v provozovně pouze vyzvednuto, nárok na vrácení do 14 dnů je (kupní smlouva byla realizovaná na dálku).

Pokud sis zboží na internetu pouze vybral, a defacto ho zakoupil na provozovně, nárok na vrácení bez udání důvodu není (kupní smlouva byla realizovaná v provozovně).

Smysl zákona je v tom, abys měl nějakou šanci v případě, kdy si zboží nemůžeš při koupi prohlédnout a osahat. Takže pokud jsi ho vyzvedl a zaplatil osobně, prakticky se to neliší od situace, kdy bys ho koupil v kamenném obchodě. Reklamovat samozřejmě můžeš, ale standardním způsobem.

Plnoletost s tím nesouvisí - pokud to prodejci nebránilo v tom, aby ti ho prodal, nemůže to bránit ani ve vrácení nebo reklamaci.

Další odpovědi:

Pokročilý

To je známý trik prodejců. V obchodních podmínkách mají napsáno, že když si zboží vyzvedneš na prodejně, tak se nejedná o objednávku přes internet, ale jen o předběžnou rezervaci. V prodejně následně provedeš nákup a lhůta 14 dní pro vrácení neplatí. Je to známý trik, proti kterému se nedá bránit (pokud nemáte na drahé právníky).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 413
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.