Larissa

Lze notebook vrátit bez udání důvodů do 14 dnů, i když byl již používán?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Je to možné, ale spotřebitel odpovídá za poničení věci, kterou vrací a zacházel s ní jinak, než bylo nutné s ohledem na povahu zboží. Je pak povinen uhradit částku, o niž se hodnota věci snížila.

Další odpovědi
sesednizkola

Pokud si ho koupila pres internet nebo proste mimo pobocku, muzes ho vratit do 14 ti dnu. Jinak to nelze, respektive lze, ale je to jen dobra vule prodejce.

McArthur

Pokud byl notebook koupen na dálku (objednávka přes e-shop, telefon, na ulici, na výstavišti apod.), tak do 14 dní od data přijetí notebooku (přijmout ho můžeš v prodejně prodávajícího) můžeš písemně odstoupit od kupní smlouvy. Vrátit ho potom musíš nejpozději do 30 dní od data přijetí.

V případě použití notebooku ale zřejmě nedostaneš celou částku zpět. Obchodník si bude nárokovat uvedení notebooku do původního stavu, tj. přeinstalaci operačního systému, vyčištění a případné odstranění škrábanců.

Pokud byl notebook koupen na IČO, tj. pro podnikatelské účely, tak tyto odstavce neplatí. Právo na vrácení mají jen spotřebitelé.