Ukulele

Vrácení zboží objednané přes internet a vyzvednuté na prodejně?

Na Alza.cz píšou, že zboží zakoupené přes internet je možné dle zákona do 14 dnů bez udání důvodů vrátit, ale já teď nevím, jestli to platí pouze na to, když si zboží objednám přes internet a přiveze mi jej kurýr a nebo i na to, když si zboží objednám na internetu a posléze vyzvednu osobně na prodejně.

Jak to je, nevíte někdo?

Odpovědi
Hlada

Spotřebitel má právo od smlouvy odstoupit, byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku. Způsob, jakým se zboží dostane k zákazníkovi nemá na toto právo vliv.

Funna

platí to pro objednané zboží přes net jakkoliv vyzvednuté, protože na prodejně ti to nikdo nerozbalí a nepředve…jen dostaneš krabici a odejdeš…takže je to stejné, jako kdyby ti to dovezl kurýr…

A.d.a.m.

Ve většině případů to je opravdu tak, že záleží na způsobu uzavření kupní smlouvy, ne na způsobu dodání.

Pozor ale na obchodní podmínky některých obchodníků, např. ElectroWorld. Při nákupu na jejich e-shopu s vyzvednutím na prodejně si zboží pouze „rezervujete“, takže neuzavíráte kupní smlouvu a nemáte tak zákonný nárok na vrácení zboží ve 14ti denní lhůtě.