Tony1

Vrácení řidičského oprávnění

Dobrý den, byl mi odebrán ŘP za řízení pod vlivem alhokolu, po té jsem byl dvakrát odsouzen za maření úředního rozhodnutí/řízení bez řidičského oprávnění/, už mi uplynula polovina trestu. Mohu žádat o vrácení z důvodu změny trestního zákoníku, který je v platnosti od 1.ledna 2010?Mám šanci na vrácení, když už řízení bez řidičského oprávnění není trestným činem?

Nejlepší odpověď
standa

Dovolím si poznamenat, že jste „vedle jak ta jedle“ …doufám, že jsem neurazil 🙂

  1. žádat o podmínečné zkrácení trestu zákazu činnosti po uplynutí půlky tohoto trestu se dalo již za účinnosti předchozího trestního zákoníku, takže novela k 1.1.2010 na toto nemá vůbec žádný vliv
  2. žádost samozřejmě podat můžete, ale jsem si téměř na 99,99% jist, že vám nebude vyhověno (recidiva & alkohol, tak to je pro soudce jako červenej hadr na bejka)
  3. řízení bez ŘP není trestným činem jen v jednom jediném případě, a to když se jedná o ´řidiče´, který řidičák nikdy před tím neměl a když toto provedl pouze poprvé

btw. i v takovém případě (kdy se jedná ´jen´ o přestupek´) však reálně hrozí trest zákaz řízení + mastná pokuta 25–50 tis. Kč