Avatar uživatele
Tony1

Vrácení řidičského oprávnění

Dobrý den, byl mi odebrán ŘP za řízení pod vlivem alhokolu, po té jsem byl dvakrát odsouzen za maření úředního rozhodnutí/řízení bez řidičského oprávnění/, už mi uplynula polovina trestu. Mohu žádat o vrácení z důvodu změny trestního zákoníku, který je v platnosti od 1.ledna 2010?Mám šanci na vrácení, když už řízení bez řidičského oprávnění není trestným činem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5186 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Dovolím si poznamenat, že jste „vedle jak ta jedle“ …doufám, že jsem neurazil 🙂

  1. žádat o podmínečné zkrácení trestu zákazu činnosti po uplynutí půlky tohoto trestu se dalo již za účinnosti předchozího trestního zákoníku, takže novela k 1.1.2010 na toto nemá vůbec žádný vliv
  2. žádost samozřejmě podat můžete, ale jsem si téměř na 99,99% jist, že vám nebude vyhověno (recidiva & alkohol, tak to je pro soudce jako červenej hadr na bejka)
  3. řízení bez ŘP není trestným činem jen v jednom jediném případě, a to když se jedná o ´řidiče´, který řidičák nikdy před tím neměl a když toto provedl pouze poprvé

btw. i v takovém případě (kdy se jedná ´jen´ o přestupek´) však reálně hrozí trest zákaz řízení + mastná pokuta 25–50 tis. Kč

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek