stenlyb

Vrácení řidičského průkazu po ztrátě bodu

Dobrý den.Mám dotaz,vzali mi řidičák po ztrátě všech bodů.Vztahuje se změna zákona od 1.1.2010 na toto odebrání?Mohu požádat o řidičák předčasně?Jak je možné,že někomu vrátí řidičák po 6 měsících a mě to zamítli,přitom mě nikdy nebyl naměřen alkohol.Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
standa

Už jsem tady na obdobou otázku odpovídal – viz zdroj níže.

Opravdu je to paradox. Pokud jste totiž nedostal v rámci trestního nebo přestupkového zákona ´zákaz řízení´, ale dopustil jste se „jenom“ toho, že vám za 12 bodů sebrali řidičák (podle zákona o silníčním provozu), tak můžete požádat o to vrácení řidičáku až po uplynutí této doby, která však nemůže být kratší než 1 rok.

Nedívím se, že jste naštvaný, ale bohužel je to takto nesmyslně nastavené.

Jo a ta ´novela´ trestního zákona se na váš případ vůbec nevztahuje, protože jste porušil „jenom“ ustanovení SILNIČNÍHO zákona.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bodovy-system-2