Avatar uživatele
daf xf105

odebrání řidičského průkazu

Dobry den mam problem v lete minuleho roku jsem zpusobil autonehodu z ktere to vzeslo az k obvineni ublizeni na zdravi z nedbalosti a na to mi byl odebran ridicsky prukaz na dobu jednoho roku. Pro me jako pro ridice kamionu to znamenalo ztratu zamestnani a mnoho problemu ma otazka zni zda mohu po pul roce vykonu trestu zadat o ridicak a zda vubec uspeji v navraceni ridicaku. Predem dekuji za Vase odpovedi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4464 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gepik

Zda uspějete nevim, ale byl byste první, o kom jsem slyšel, že mohl požádat a neudělal to. Zkuste a uvidíte.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Žádost podejte k soudu, který vydal rozsudek. Ne však dříve než po uplynutí té půlky trestu. Trest začal běžet dnem, kdy vám byl řidičák odebrán, tedy nejspíš už dnem té nehody.

Co by mělo být obsahem takovéto žádosti, tak to se mrkněte například do odkazu ve zdroji.

Zda bude žádosti vyhověno, záleží jen a jen na soudci, vůbec nelze předjímat… a už vůbec ne bez znalosti konkrétního spisu.
Doplňuji:
Ještě dovětek – pro zajímavost:

Zákaz řízení, který lze vyfasovat za nasbírání 12ti bodů, je jiná kategorie a nelze žádat o půlku

Zdroj: http://www.vzory-zdarma.cz/obcanska-a-lidska-prava-diskriminace/ob­cansky-zakonik/navrh-na-odpusteni-zbytku-trestu-zakaz-rizeni-motorovych-vozidel/

Upravil/a: standa

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kric.ouwner

Souhlasím s gepíkem , jste první kdo o to snad nepožádal :D , s prominutím pokaď jste řidič z povolání tak by jste toto mohl vědět :D …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Jakmile padne půlka trestu + 1den, můžete klidně žádat o vrácení řidičáku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

zpravidla zadost o prominuti zbytku trestu projde, pokud se to stalo poprve a pokud behem te doby poloviny trestu nevznikla zadna pritezujici okolnost

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony