Bronzový

Věříte v Boha?

Ano/ne a proč?
Já nevěřím, protože, kdyby Bůh stvořil svět a byl spravedlivý, jako se o něm říká, přeci by dávno potrestal ty, co páchají hříchy a zla na lidech i na planetě.
Také by přeci zbytečně nevyplavoval záplavami chudáky hodné lidi, co to už jednou prožili.
Také existenci Adama a Evy popírají vykopávky a artefakty z dob našich pralidí a opic.
Nic by v tělo nemohlo fungovat tak, jak funguje, kdybychom nebyli z buněk (což Adam a Eva z hlíny skutečně nejsou).
A za další bych já už musela být dávno 1000krát potrestaná, protože jsem téměř všechny hříchy již udělala.
Proto nevěřím.
A co vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Osobně se domnívám, že v legendách a pověstech došlo k jakémusi zmatení pojmů. Existuje řada signálů, že vesmír byl stvořen nějakou inteligencí na energetické bázi, kterou zatím nemáme šanci vůbec pochopit a jíž je naše existence ganz-egál. Mýty o bozích ve védách z Indie, Sumeru atd., ovšem pocházejí ze zcela jiného pramene. Život na naší matičku Zemi přinesla a výzkumy zde provádí lidem podobná rasa asi 400 tisíc roků. Kdysi lidi vyšlechtila ze zde existujících poloopic, něco málo naučila a dnes nás se zájmem příležitostně sleduje. Ovšem na zdejší civilizaci podle všeho kouká asi jako my na pulce v tůni nebo na mraveniště. K jakým závěrům dospěje při další supervizi, která nás "někdy" čeká a které opravné prostředky ve svých výzkumech použije bych raději ani nedomýšlel.

Další odpovědi:

Takhle zjednodušené vidění - docela síla.
Existují alegorie,existují symboliky,jinotaje,atd.
Víra není věc exaktního vědeckého důkazu.
Víra hory přenáší.A vůbec nejde JEN o víru v Boha.

Zlatý

otázka už tu jednou byla, vkládám odkaz na svou odpověď.

Zdroj: www.odpovedi.cz/otazky/verite- v-boha-nebo-jse-ateiste-nebo-v erite-necemu-jinemu

Stříbrný

Na otazku jestli věřim v Boha neodpovim,ale každý člověk podle mého by měl v něco věřit.

Zlatý

Myslím, že to je složitější odpověď, než tu napsat pár vět.

Jen doufám, že tuto otázku nečte z-p :-).

Pokročilý

Ano, já v něj věřím. Nedokážu říct proč a taky si nedovedu představit, že bych v něj věřit přestala, jako ostatně podle mě většina věřících. Játeda věřím, že Bůh potrestá ty, co se chovali špatně, až v nebi a ti dobří na tom budou líp.
Adam a Eva (a i většina dalších Starozákoních příběhů) je pouze symbolycký příběh, který nám říká, že se nemáme nechat navést k hříchu.
Podle mě Bůh nějak musel vysvětlit lidem jak je stvořil, ale asi by nepochopili, kdyby jm začal vykládat o buňkách, evoluci apod. (nebyli totiž přece jenom tak chytří jako my....starověk(-:)

Zlatý

Ano věřím.Věřím také,že když člověk provedl nějakou špatnou věc,tak se mu to časem v nějaké formě vrátí.

Bronzový

PLETETE DVĚ NESLUČITELNÉ VĚCI,VÍRA V BOHA JE UPLNĚ NECO JINÉHO NEŽ POVÍDÁNÍ O STVOŘENÍ SVĚTA A ČLOVĚKA,VE STARÉM ZÁKONĚ,je to stejné rozdílné jak žívot a nějaký zamilovaný film

Pokročilý

Já také věřím

NAPROSTO OD MALA Věŕím.Věřte,že bez BOHA Všemohoucího by nebyl tento svět,my lidé,příroda ,zvířátka ani tato planeta a ani VESMIR.Spíše místo pochybností hledejte celým svým srdcem pravdu,která Vás VYSVOBODI.ŽEHNAM VAM.ZAJ-PO.

Zdroj: moje víra ,písmo svaté což je BIBLE,mé zkušenosti !!!

Bronzový

Nevěřím,protože jsem ateista.

Pokročilý

Věřím v "cosi nadpřirozeného" co věda nedokáže vysvětlit (možná časem ano) v určitý druh energie (ať dobrá či zlá), která ovlivňuje naše životy (neplést s ČEZ, tak taky pěkně ovlivňuje :-) ), ale určitě nevěřím v křesťanství a jeho výklad, je to pouhá manipulace lidí jinými lidmi (BTW: určitě znáte film Život Briana :-D ).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.