Pokročilý

Víra v boha

Mohu se vás zeptat jak je to s tím kdyš chcete začít chodit do kostela. Má te přinést bibli a kdy a v kolik se tam chodí ? nebo je to v každém kostele jinak ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Do kostela můžeš začít chodit tehdy, když ti vyhovuje čas. Bibli s sebou nenosíš, ale modlitební knížky, v nichž jsou písně, které se při bohoslužbě zpívají.
V každém kostele může být mše sloužená mše v jinou dobu.
Pro zajímavost se podívej na rozvrh bohoslužeb v jedné farnosti.
http://farnost-vpavlovice.webn ode.cz/…
Doplňuji:
...mše sloužená v jinou dobu.

Další odpovědi:

Víra s sebou nenese nutně povinnost chodit do kostela.Pokud máš ten pocit,že potřebuješ k vyjádření nebo podpoře své víry přítomnost jiných věřících,rituály s bohoslužbami spojené a uzavřený prostor, bude jistě pro tvůj lepší pocit vhodné abys napřed navštívila kostel mimo mši a trochu se s tím prostorem sblížila.Snad by bylo dobré požádat někoho,kdo se vyzná aby tě doprovázel a vysvětlil ti co a jak.Připomínám,že neexistuje pouze římsko-katolická církev,ale máš na vybranou z několika jiných možností,které ti mohou vyhovovat,být ti sympatičtější a bližší.Pouze Pán je (prý) jen jeden ať už jej věřící nazývají jakkoliv...:D

Bronzový

Nemusíš s sebou nic nosit. Stačí prostě jen přijít a pozorovat. Pokud nevíš co a jak, můžeš (a nemusíš) napodobovat ostatní. Nemusíš ani zpívat, ani odříkávat motlidby pokud nechceš. Nikdo nekontroluje zda-li si příchozí náhodou nese zpěvník či ne a není se třeba se bát, že tě někdo vytahá za uši, když budeš jen mlčky přihlížet. Je zkrátka normální přijít jen tak a mlčky pozorovat. Na farách bývají setkání lidí, kteří chodí do kostela. Když se zajdeš zeptat, určitě tě přátelsky přijmou a nemusíš se bát říci, že se o to teprve začínáš zajímat a ještě nevíš co to obnáší. Rozpis mší bývá vyvěšen u vchodu do kostela.

Zlatý

Annas poskytla úplnou informaci, jen maličké doplnění. V některých kostelích mají moditební knížky přímo v lavicích, takže neni třeba nosit ani tu.

Bronzový

Můj názor je,že v prvé řadě musíš věřit v Boha. Pak už si cestu k němu najdeš sama.

Bronzový

Dokonce ti ani nikdo nebude odpírat Svaté přijímání i když je určené jen pro pokřtěné. Já se to dozvěděla až po patnácti letech, kdy jsem chodila nadšeně kdekoliv to šlo. Když jsem uvažovala o křtu a dozvěděla se všechna ta pravidla, došla jsem k názoru že na podobě své víry nechci nic měnit a zůstala nepokřtěná. Jediné co jsem změnila že už nechodím k přijímání. Vlastně mě opustilo i to nadšení chodit do kostela a mám pocit že křesťanům nerozumím. Měla jsem štěstí že jsem si čtení bible zamilovala v 15ti a že mě tehdy nikdo neovlivňoval.
Přeji ti, abys co nejdéle potkávala jen pozitivní zkušenosti ve světě víry i lidských hodnot, když potkáš ty správné lidi nemá to chybu.

Zlatý

Vem si "noťas" a nějaké wifi připojení a budeš mít vše potřebné a nenadřeš se tolik s Biblí.
Jdi s dobou.

Pokročilý

Kostel není sraz skautů, můžete tam přece chodit když vy máte tu potřebu. Otevírací doby a mše jsou vypsané u každého kostela....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.