kajicek94

U koho mám sjednat povinné ručení?

Dobrý den,
rád bych si sjednal povinné ručení. Vybírám mezi nabídkami od Klikpojisteni.cz a usetri.penize.cz – cenově stejné. Pojištění si asi vezmu od Axa, mají nejlevnější.

Od jaké spol. si mám vzít nabídku? Je Axa pojišťovna dobrý výběr?

Díky,
kajicek94

Nejlepší odpověď
Arne1

Nejprve k výběru makléře – Klikpojištění a Peníze.cz jsou čirou náhodou jiné firmy, ale sjednávají obdobné portfolio pojišťoven takže by výsledky měly být stejné. Někdy se ale stane, že některý z těchto internetových makléřů některé výsledky nezobrazí a sdělí ho až na přímý dotaz. Obdobně (bez nějakých zamlčování) ti to spočítá libovolný nezávislý pojišťovák; a řekl bych že spolehlivěji. Ty portálové kalkulačky nepracují s reálnými bonusy, protože ty se zjistí pouze z rodného čísla a jména.
AXA osobně jsem se nesetkal s likvidací, takže nemohu říct přímé zkušenosti.
AXA bývá pro mnoho klientů nejlevnější (slabší auta, nad 30 let, menší města/vesnice), ale obecně to neplatí – musí se to pro každého počítat extra.
AXA má oproti ostatním pojišťovnám levné připojištění skel.
AXA má výhodu, že v ceně je asistence obsahující i krytí při poruše (1800Kč nebo 150€) a kryje poškozené pneumatiky. Osobně bych připlatil za verzi MAX; při cestách do zahraničí se pár korun za lepší asistenci mnohonásobně vyplatí (vlastní zkušenost, odtah z maďarského Debrecenu při poruše termostatu mi moje pojišťovna zařídila promptně).
Rozhodně bych nebral nejlevnější variantu 35/35, vyšší krytí 70/70 je jen o pár korun dražší a ušetří ti nepříjemné překvapení při nehodě.
A pak je otázka proč nepojistit auto kompletně, tedy včetně havarijního a skel. Havarijní se vyplatí i u starších aut (ale ne u AXA), stačí si nabourat na parkovišti dveře a máš to zpátky i s úroky…

Další odpovědi
Kajanek

Internetové srovnávače jsou fajn v tom, že si člověk může všechno v klidu doma projít a nikdo mu nic nenutí. Osobní zkušenost mám pouze se srovnávačem https://www.povinne-ruceni.com a mohu doporučit. Vybral jsem je proto, že nabízí jen povinné a havárko a ne desítky dalších produktů.

Jestli je AXA dobrý výběr nedokážu posoudit (sám mám Kooperativu a plnili jak měli), ale určitě radím neřídit se jen cenou a nebrat za každou cenu nejnižší nabídku s nejnižšími limity.

Kamix

Podíval bych se na nějaké srovnání. Těch už je na internetu opravdu hodně. Já například povinné ručení srovnával přes https://www.du­ofinance.cz/po­vinne-ruceni a narazil jsem díky tomu na nabídku, díky které jsem ušetřil oproti dosavadní pojistce skoro polovinu, takže se opravdu vyplatí tomu věnovat nějaky čas

Arne1

A možná, kdyby ses obrátil na pojišťováka přímo, tak by ti třeba sjednal ještě lepší. Nezapomeň, že toho pojišťováka si v tom pojištění stejně platíš.