Avatar uživatele
kajicek94

U koho mám sjednat povinné ručení?

Dobrý den,
rád bych si sjednal povinné ručení. Vybírám mezi nabídkami od Klikpojisteni.cz a usetri.penize.cz – cenově stejné. Pojištění si asi vezmu od Axa, mají nejlevnější.

Od jaké spol. si mám vzít nabídku? Je Axa pojišťovna dobrý výběr?

Díky,
kajicek94

Zajímavá 0 před 2319 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nejprve k výběru makléře – Klikpojištění a Peníze.cz jsou čirou náhodou jiné firmy, ale sjednávají obdobné portfolio pojišťoven takže by výsledky měly být stejné. Někdy se ale stane, že některý z těchto internetových makléřů některé výsledky nezobrazí a sdělí ho až na přímý dotaz. Obdobně (bez nějakých zamlčování) ti to spočítá libovolný nezávislý pojišťovák; a řekl bych že spolehlivěji. Ty portálové kalkulačky nepracují s reálnými bonusy, protože ty se zjistí pouze z rodného čísla a jména.
AXA osobně jsem se nesetkal s likvidací, takže nemohu říct přímé zkušenosti.
AXA bývá pro mnoho klientů nejlevnější (slabší auta, nad 30 let, menší města/vesnice), ale obecně to neplatí – musí se to pro každého počítat extra.
AXA má oproti ostatním pojišťovnám levné připojištění skel.
AXA má výhodu, že v ceně je asistence obsahující i krytí při poruše (1800Kč nebo 150€) a kryje poškozené pneumatiky. Osobně bych připlatil za verzi MAX; při cestách do zahraničí se pár korun za lepší asistenci mnohonásobně vyplatí (vlastní zkušenost, odtah z maďarského Debrecenu při poruše termostatu mi moje pojišťovna zařídila promptně).
Rozhodně bych nebral nejlevnější variantu 35/35, vyšší krytí 70/70 je jen o pár korun dražší a ušetří ti nepříjemné překvapení při nehodě.
A pak je otázka proč nepojistit auto kompletně, tedy včetně havarijního a skel. Havarijní se vyplatí i u starších aut (ale ne u AXA), stačí si nabourat na parkovišti dveře a máš to zpátky i s úroky…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kajanek

Internetové srovnávače jsou fajn v tom, že si člověk může všechno v klidu doma projít a nikdo mu nic nenutí. Osobní zkušenost mám pouze se srovnávačem https://www.povinne-ruceni.com a mohu doporučit. Vybral jsem je proto, že nabízí jen povinné a havárko a ne desítky dalších produktů.

Jestli je AXA dobrý výběr nedokážu posoudit (sám mám Kooperativu a plnili jak měli), ale určitě radím neřídit se jen cenou a nebrat za každou cenu nejnižší nabídku s nejnižšími limity.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamix

Podíval bych se na nějaké srovnání. Těch už je na internetu opravdu hodně. Já například povinné ručení srovnával přes https://www.du­ofinance.cz/po­vinne-ruceni a narazil jsem díky tomu na nabídku, díky které jsem ušetřil oproti dosavadní pojistce skoro polovinu, takže se opravdu vyplatí tomu věnovat nějaky čas

před 1132 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

A možná, kdyby ses obrátil na pojišťováka přímo, tak by ti třeba sjednal ještě lepší. Nezapomeň, že toho pojišťováka si v tom pojištění stejně platíš.

před 1132 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek