Milan B

Jak postupovat, když prodávající neodhlásil auto?

29.3.2015 jsem koupil auto a ponechal jsem si malý techničák a s autem jsem odjel druhý den jsem si sjednal povinné a čeklal jsem až mi prodávající pošle velký techničák, protože mi řekl že auto odhlásí. Po 2 týdnech urgencí mi přišel velký techničák bez odhlášky a jak mi přišel techničák tak jsem zjistil že to měl v polopřevodu a do telefonu mi říká jak je domluvenej s tím co to měl předtím, jak mi pošle plnou moc k přepisu a nic. jak se mám zachovat? Nehrozí mi nějaká pokuta?

Odpovědi
zzzlatokopka

Auto se zruší:-(((

Rychle to začni řešit, já bych od kupní smlouvy odstoupila požadovala vrácení peněz.

Ještě mu zavolej a pohroz odstoupením.

Fakt ses nedíval do velkého TP? Proč? tam bys přece viděl kdo je majitel???

Letos už je problém auto bez toho co je v TP zapsat, zkus ještě podle TP osovit majitele a požádat ho o přepis, náklady naúčtuj tomu, co ti to prodal:-(((

Milan B

Kolik času ještě mám než se auto zruší??

Jenže já nemám kontakt na toho majitele před ním už jsem mu říkal ať mi to pošle a nic :(

Pozn. Auto jsem koupil za 27tis a cca.13tis jsem investoval :(

Jak postupovat při odstoupení od smlouvy? Dá se do toho zahrnout těch 13tis???

zzzlatokopka

Odstoupení mu pošleš písemně, poštou, doporučeně s dodejkou, vše tam zahrneš i náklady na odstoupení i investice atd.

Problém bude z něj dostat prachy, pohroz trestním oznámením.

Ve velkém TP je adresa majitele. Zajeď si za ním. Možná se s ním domluvíš.

Milan B

To je další věc on je z Plzně a já z Prahy pro to auto jsem si jel až do Plzně. I ten majitel v TP je z Plzně → teď jsem ho asi našel na Facebooku jméno a to kde žije by odpovídalo, tak jsem mu psal zprávu zda nebyl majitelem a přiložil jsem obrázek a jestli by mě mohl kontaktovat. Snad bych se domluvil s ním pokud je to on

zzzlatokopka

To se bude rušit hromadně „zákonem“ všechny auta bez přihlášení, je bordel v registru a tímto to vyřeší.