Avatar uživatele
Comanch

Mám doplatit povinné ručení?

Dobrý den,

na konci ledna jsem prodal auto a zároveň mi vypršelo povinné ručení. U pojišťovny jsem auto odhlásil teprve před týdnem. A teď mi přišla složenka s doplatkem 300kč za první polovinu února.

Co se stane když to nezaplatím? Může dluh nějak narůstat?
Doplňuji:
Díky za rady. Už jsem to zaplatil.

cukrak: Bylo to bmw s obsahem 2500cm2. Cena nejvíce vzrostla kvůli tomu,že jsem z Prahy a je mi méně jak 21let

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 4455 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dnem zrušení povinného ručení je den, kdy jste pojistku zrušil, t.j. před týdnem. Do dne zrušení pojistné smlouvy její účinnost neustále běží a jste tedy povinen dlužnou částku uhradit. Upozorňuji Vás, že dnes pojišťovny řeší dluhy opravdu velmi důrazně a hned po prvním upozornění, na které nezareagujete, může přijít vymáhání dluhu společností, která řeší vymáhání pohledávek. To by pro Vás znamenalo částku podstatně vyšší, než je současný nedoplatek. Zaplaťte a pro příště řešte obdobné případy neprodleně. Ušetří Vám to další nepříjemnosti a hlavně peníze.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Comanch, nějak mě to Vaše informování nějak nesedí…
Smlouva do konce ledna, odhlášení asi 19. února, doplatek je 300Kč za půl měsíce?
Počítám, třeba špatně, 300×2=600 to je za celý únor, x 12 měsíců = 7200Kč za rok??
co to je za auto?

Ano zaplatit!!
(není to od čkp?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Může a dost razantně. Rychlejší a levnější je zaplatit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ne může. On narůstat bude!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
loosi

Kdyť už to psal, BMW 2,5;-) Taky sem kdysi měl…pro mladý kluky nic lepšího není;-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek