Avatar uživatele
Pokročilý

Neplacení povinného ručení-penále?

Dnes jsem mluvil s majitelem ohledně prodeje auta.Auto je pojízdné neni odhlášené ani v depozitu.Klíče,techničák má ten,u kterého jsem to byl řešit,ale je to napsané na předešlého majitele.Trochu mě udivuje že to není v depozitu.Přece musí platit povinné ručení ne?Proto jsem se ho na to ptal,a povídal,že neplatí nic,že to je zbytečné když to auto stojí.Nenaskakují za to penále?Nebo jak to vůbec je?Poraďte prosím.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

I když auto stojí, tzn. havarované, nepojízdné i třeba zcizené tak to nic nemění na povinnosti povinné ručení platit. Této povinnosti pouze zbavuje řádné odhlášení tj. trvalé vyřazení z evidence, které je spojeno s ekolickým zlikvidováním vozidla, nebo , že vyřazené vozidlo bez SPZ bude stát na Vašem soukromém pozemku.


Avatar uživatele
Stříbrný

Laky, vy mi nevěříte? Nechci se zde nikoho dotknou, ale pojištění se musí platit při PROVOZOVÁNÍ vozidla.
Denně to řeším ve 3-5 případech...
doporučuji přečíst kousek zákona 168/1999, § 1 ods 2,

Tatanko, tak to není, mýlíte se.
stačí?

Zdroj: ICQ 55180641


Avatar uživatele
Bronzový

Pokud auto chceš koupit, klidně můžeš i tak. Ale řádně sepiš kupní smlouvu, auto ihned pojisti a vše bezpečně uschovej. Až ti za pár let přijde upomínka z ČKP na nedoplatek i s pokutou, budeš muset dokázat, že je to problém předchozího majtele.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.