Avatar uživatele
SpiderRoy

Neplacení povinného ručení-penále?

Dnes jsem mluvil s majitelem ohledně prodeje auta.Auto je pojízdné neni odhlášené ani v depozitu.Klí­če,techničák má ten,u kterého jsem to byl řešit,ale je to napsané na předešlého majitele.Trochu mě udivuje že to není v depozitu.Přece musí platit povinné ručení ne?Proto jsem se ho na to ptal,a povídal,že neplatí nic,že to je zbytečné když to auto stojí.Nenaskakují za to penále?Nebo jak to vůbec je?Poraďte prosím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4462 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
tatanka

I když auto stojí, tzn. havarované, nepojízdné i třeba zcizené tak to nic nemění na povinnosti povinné ručení platit. Této povinnosti pouze zbavuje řádné odhlášení tj. trvalé vyřazení z evidence, které je spojeno s ekolickým zlikvidováním vozidla, nebo , že vyřazené vozidlo bez SPZ bude stát na Vašem soukromém pozemku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Laky, vy mi nevěříte? Nechci se zde nikoho dotknou, ale pojištění se musí platit při PROVOZOVÁNÍ vozidla.
Denně to řeším ve 3–5 případech…
doporučuji přečíst kousek zákona 168/1999, § 1 ods 2,

Tatanko, tak to není, mýlíte se.
stačí?

Zdroj: ICQ 55180641

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gepik

Pokud auto chceš koupit, klidně můžeš i tak. Ale řádně sepiš kupní smlouvu, auto ihned pojisti a vše bezpečně uschovej. Až ti za pár let přijde upomínka z ČKP na nedoplatek i s pokutou, budeš muset dokázat, že je to problém předchozího majtele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek