Avatar uživatele
BENYTA

AUTO – vlastnictví a povinné ručení

Teoreticky – mám auto,jsem majitel napsaný v techničáku a mám na sebe i povinné ručení – normálka.Jenže platím PR vysoké, protože jsem boural. Auto chci přenechat bez přepisu, abych neplatil ekologickou daň 10tis.- tedy bude ho řídit jiný a já zůstanu vlastníkem. Ten kdo v něm bude jezdit měl dříve své auto a jeho pojištovna nabídla, že když se k ní s dalším vrátí, má bonus 70% – obsah do 1350 – Forman – tedy by platil minimum, protože nikdy neboural, tedy pojišťovna neplnila.Může tedy v papírech zůstat původní vlastník a povinné ručení být napsané na jiného?
Bojím se, že ne, děkujiá za odpovědi.
Doplňuji:
Tak hurá, budu mít auto!
Děkuji za odpovědi, které mi plně vyhovují, můžu si auto přivézt!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus před 4541 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

Benyto, vlastnictví vozidla je jedna věc a pojištění druhá.. klidně můžu platit já pojištění za celou republiku

Takže je jedno kdo je vlastník a kdo platí pojištění.
Proto jsou tři skupiny.
pojistník, pojistitel a pojištěný..
OK?

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pojmy/p2189-pojistnik.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ARIS

Tak jak píše cukrar je to správně,
v papírech je jeden jako vlastník, v povinném ručení bude někdo jiný jako držitel a ten zároveň bude jako pojistník a pojištěný.

Pouze kdyby se stalo, že bude s autem spáchán nějaký trestný čin nebo přestupek kde nebude známo kdo auto řídil, tak se policie bude obracet na toho kdo je v evidenci jako majitel vozu. Ale to je o něčem jiném než co bylo dotazováno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek