BENYTA

AUTO – vlastnictví a povinné ručení

Teoreticky – mám auto,jsem majitel napsaný v techničáku a mám na sebe i povinné ručení – normálka.Jenže platím PR vysoké, protože jsem boural. Auto chci přenechat bez přepisu, abych neplatil ekologickou daň 10tis.- tedy bude ho řídit jiný a já zůstanu vlastníkem. Ten kdo v něm bude jezdit měl dříve své auto a jeho pojištovna nabídla, že když se k ní s dalším vrátí, má bonus 70% – obsah do 1350 – Forman – tedy by platil minimum, protože nikdy neboural, tedy pojišťovna neplnila.Může tedy v papírech zůstat původní vlastník a povinné ručení být napsané na jiného?
Bojím se, že ne, děkujiá za odpovědi.
Doplňuji:
Tak hurá, budu mít auto!
Děkuji za odpovědi, které mi plně vyhovují, můžu si auto přivézt!

Nejlepší odpověď
cukrar

Benyto, vlastnictví vozidla je jedna věc a pojištění druhá.. klidně můžu platit já pojištění za celou republiku

Takže je jedno kdo je vlastník a kdo platí pojištění.
Proto jsou tři skupiny.
pojistník, pojistitel a pojištěný..
OK?

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pojmy/p2189-pojistnik.aspx

Další odpovědi
ARIS

Tak jak píše cukrar je to správně,
v papírech je jeden jako vlastník, v povinném ručení bude někdo jiný jako držitel a ten zároveň bude jako pojistník a pojištěný.

Pouze kdyby se stalo, že bude s autem spáchán nějaký trestný čin nebo přestupek kde nebude známo kdo auto řídil, tak se policie bude obracet na toho kdo je v evidenci jako majitel vozu. Ale to je o něčem jiném než co bylo dotazováno.