Avatar uživatele
Kostilek

Mohu zplnomocnit osobu k ohlášení změny trvalého bydliště, zažádání o můj nový OP a jeho vyzvednutí?

Dobrý den. Budu v brzké době měnit trvalé bydliště do úplně jiného města v jiném kraji a chci se zeptat na pár věcí kolem této problematiky. Mohu zplnomocnit osobu, která zajde na příslušný úřad, kde ohlásí změnu a může tato osoba za mě zažádat i o nový obč. průkaz, případně jej vyzvednout? Pokud by toto nebylo možné, mohu žádat o nový OP na úřadě v místě starého bydliště? Je to pro mě výhodnější z hlediska dostupnosti. Co se týče řidičáku, mám jej vydaný v květnu 2018, kdy se tam ještě uvádělo bydliště; musím tedy žádat o nový, nebo jej nechám „dojít“ do konce platnosti? Co se týče registru vozidel; stejná otázka jako u OP i řidičáku, je nutné chodit na úřady v místě nového bydliště, nebo stačí se zastavit na úřad v místě starém? Děkuji mockrát za reakce.

Zajímavá 0 před 1628 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Obávám se, že to možné není, neb je třeba se nechat vyfotit na ouřadě a podepsat. Více na portálu státní správy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Conchus

což se zeptat naúřadu?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nelze předjímat o rozhodnutí soudu, ale soud to podle mně za vážný důvod požadovat nebude, tak to zamítne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek