Katka666

Jak zrušit plnou moc u advokáta který se pokoušel o pokud o podvod.

v případě plné moci kdy chci zrušit u advokáta??? kdy původní dohoda byla při ukončení nevymožení fin. částky od dlužníka zaplatím (,,jako socialní případ'') pouze 3000. Advokát mě teď vydírá když mu ten případ nenechám naučtuje mi takové sazby za zastupování že to muže být až v 9 úkonech 20–30 tis. prý!!!! Nejde proti tomu nějaká obrana?? Přece jako matka samoživ. s prozbou o pomoc vymoct alimenty …že když chci od něj odstoupit (z důvodů nedůvěry a pokusu o podvod) nebudu ješte platit…to mi přijde proti morálce hozený…

Odpovědi
ivzez

Katko, proč ke stejnému problému zakládáte více dotazů?
Špatně se mi v tom orientuje a hůře se mi odpovídá.

Z Vašeho popisu situace zde i v dotazu (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plna-moc-zruseni-pokus-o-podvod-ze-strany-advokata), na který jsem před chvilkou odpověděla, to sice na první pohled vypadá, že by mohlo jít o podvod, vydírání apod., ale jista si tím nejsem.

Váš popis situace je poměrně chaotický, v obou dotazech uvádíte málo
informací, neznáme ani pohled druhé strany, takže situaci nelze posoudit.

Začněme tím nejjednodušším:
Co máte „v ruce“, čím můžete svá tvrzení podložit?

Uvědomte si, že stojíte proti právníkovi, který v tom „umí chodit“.
Půjdete-li proti němu, bez podkladů Vás „utopí ve lžičce vody“ …

Plnou moc vypovězte písemně, sdělte advokátovi, že už
jeho služby nebudete potřebovat a poděkujte za služby.
Zašlete doporučeným dopisem s dodejkou.
Uchovejte kopii odvolání plné moci, podací lístek
a dodejku, kterou Vám pošta vrátí s vyznačeným datem převzetí.

Teprve potom řešte případnou stížnost.
Ale opravdu radím všechny kroky důkladně zvážit.

Vy v ruce pokud vím nemáte nic, ale advokátovi jste něco podepsala.
Píšete o „původní dohodě“, ale z předchozího dotazu vyplývá, že šlo
jen o ústní dohodu.

Ústní dohoda sice platí, ale nemáte jak prokázat, co
přesně jste si sjednala, jaké kroky za Vás měl učinit,
výši částky za zastupování, ani jak Vám co měl vyúčtovat.

Jak to vypadá s tím výživným? Domohla jste se něčeho?
Jestli ne, vypovězte plnou moc a pak zkuste jako samoživitelka
požádat soud o přidělení bezplatného právníka.

A kroky proti tomu právníkovi opravdu důkladně promyslete.
Pokud nemáte nic v ruce, může se Vám to vymstít.

Budete-li chtít uvést další informace, použijte u této nebo předchozí otázky
„doplnění otázky“, dále pak můžete pokračovat dole v diskuzi. Nezakládejte
Prosím novou otázku, pokud musím přecházet mezi panely (protože nemám informace pohromadě), snáze něco přehlédnu a hůře se mi odpovídá.

setapouch

Plna moc se zrusi dorucenim odvolani plne moci. Zapatral bych po tom, co a za jak dlouho vykonal. Muzes podat stiznost k advokatni komore (www.cak.cz), muzes podat trestni oznameni. Doporucil bych obratit se na pravni poradnu. Nektere jsou online a zdarma (se zadnou nemam zkusenosti).

Bez znalosti podrobnosti tezko poradit vic.

bolak

Až tam příště budeš, ty jeho výhružky si nahraj. Buď na diktafon a nebo i mobil má záznamník, stačí když si ho dáš zapnutý někam do náprsní kapsy, ale hlavně potom nevykřikuj „HA! A MÁM TĚ NAHRANÝHO!!! ŠMEJDE“ až to skočí, nebo tě tam ještě zamorduje…