Katka666

Plná moc…zrušení, pokus o podvod ze strany advokata

priblizne pred 2 lety jsem poprosila znameho (v te dobe muj pronajimatel bytu advokat) jestli by mne nepomohl s vymozenim alimentu. Dala jsem mu plnou moc a ujistovala se ze se nezadluzim vic a ze nemam jinak na advokata. Rikal ze je to v poradku ze maximalne pro nevymozeni castky zaplatim 3000 naklady. Zajiste rec o drivejsim ukonceni a sankcich nebyla. Rozhoduji se ale na zaklade 1) dojmu ze se pokusim o podvod 2) nevystavuje zadny doklad pri prevzeti fin.castky na konzultaci. Mela jsem s nim spise jen ustni dohodu (se svedkem) a jaky si papir (ten uz nemam:( ) o svereni plne moci a snad tam byla i nejaka poznamka o odmene.. takze v techto vsech pripadech je opravdu se obratit na jineho advokata??? popripade pretlumocit advokatni komore??

Pokus o podvod mi prislo v momente, kdy pri obraceni ohledne insolvenci chtěl na svůj ucet pripsat 50 tic a tvrdil ze když toto slozim na jeho ucet, 100% insolvencnim rizenim projdu. nikde v zakone ale zadnych 50,– jako variantu uspechu nenachazim…

Nejlepší odpověď
anonym

Dáváš dva případy do jednoho. Alimenty a vymáhání od subjektu/ů jako věřitel.
Na alimenty ti měl zpracovat žalobu. Soud by rozhodl a po nabytí práv. moci a stále neplacení alimentů se s tím rozhodnutím můžeš obrátit na exekutora. To je nejsnažší způsob.
Insolvenční řízení je jiné, je to vztah dlužník – věřitel.
-
K bodu 1, chceš spáchat podvod? Možná špatná formulace věty.
Pokud se ti nezdá práce právníka, obrať se vyloženě na advokátní komoru se stížností.

Další odpovědi
setapouch

K insolvencnimu rizeni – doporucuji obratit se na policii. Predne jde o uplatek a za druhe o podvod – jako advokat o vysledku insolvencniho rizeni nerozhoduje.

ivzez

Katko, na jednu stranu jste dala informací moc
(vymáhání výživného je něco jiného než insolvence),
na druhou moc málo.

Zaráží mne, že jste byla schopna s advokátem uzavřít ústní dohodu.
Absence písemné smlouvy Vám měla okamžitě signalizovat,
že vše nemusí být úplně v pořádku (právník toto samozřejmě zná).

Bez potvrzení o převzetí se NIKDY NIKOMU NEPŘEDÁVAJÍ peníze!

Nechápu, že se v tak závažné věci, jako je insolvence,
opakovaně obrátíte na právníka, který Vám už dal
najevo, jak se to má s jeho korektností/spo­lehlivostí.

Máte-li v pořádku všechny podklady, můžete se obrátit na bezplatnou
občanskou poradnu nebo na poradnu ve finanční tísni. Pomohou Vám
bezplatně, ale záruku u nich (stejně jako v případě placeného sepsání)
nemáte. Rozhodnutí je totiž vždycky na soudu.

Přestože uvádíte málo informací, něco doporučím:

(1)
Vypovězte plnou moc danou zmíněnému advokátovi.
Vypovězte ji písemně a zašlete doporučeným
dopisem s dodejkou (uchovejte kopii, podací lístek
i dodejku, kterou Vám pošta vrátí s potvrzeným datem převzetí).

(2)
Tu advokátní komoru si moc dobře rozmyslete.
Z uvedených informací není zřejmé, jestli jde o podvod.
Peníze se do advokátní úschovy skládají a je možné,
že jste si s advokátem jenom neporozuměli.

Jednání advokáta na mne z Vašeho popisu působí poněkud „podivně“,
ale nejsem si jista ani Vaším popisem situace (chybí informace).
Proto nedokážu posoudit, jestli jde o podvod.

50.000 Kč je – pokud se nemýlím – odměna určená insolvenčnímu správci.

Za sepsání insolvenčního návrhu si řada společností i advokátů bere
10.000 Kč, ale znám i lidi (ne advokáty), kteří to udělají za méně…

Prostudujete-li si insolvenční zákon, můžete si z portálu Justice stáhnout potřebné dokumenty a pokusit se sepsat návrh sama. Pak jej případně s někým zkonzultujte
(konzultace nebude za 10.000 Kč).

Odkazy:

Informace k oddlužení (portál Justice):
http://insolvencni-zakon.justice­.cz/obecne-informace/oddlu­zeni.html

Formuláře a vzory (portál Justice):
https://isir.jus­tice.cz/isir/com­mon/stat.do?kod­Stranky=FORMU­LAR
(Stáhněte si i vzory, abyste věděla, jak na to.)

Občanské poradny:
http://www.ob­canskeporadny­.cz/component/op­tion,com_porad­ny/Itemid,8/vi­ew,poradny/

Jste-li z Prahy, doporučím i bezplatnou Pordnu při finanční tísni:
http://www.fi­nancnitisen.cz/

(Jste-li odjinud, dá Vám
kontakt na podobnou poradnu ve Vašem kraji občanská poradna;
některé občanské poradny mají i své odborníky pro finanční tíseň.)

_______________

V žádném případě se neobracejte na „oddlužovací“ společnost/i,
připravila/při­pravily by Vás o zbytek toho, co máte!

A ještě jedno doporučení:
Insolvenčního správce si na portálu Justice vyberte sama.
Nedávejte na něčí doporučení (pokud by to nebyl člověk,
který oddlužením u tohoto správce prošel) a už vůbec si
nenechávejte správce doporučit zmíněným advokátem!

Seznam insolvenčních správců (portál Justice):
https://isir.jus­tice.cz/InsSprav­ci/public/sez­namFiltr.do