omina

Platnost plné moci z r. 1993

Platí ještě plná moc datovaná v r. 1993? V tomto znění- zplnomocňuji paní… rč…, aby činila mým jménem veškeré úkony týkající se mé osoby. Podpis u notáře.

Nejlepší odpověď
NickD

Na plné moci se většinou uvádí doba platnosti.Pokud tak není a nedojde k jejímu zrušení,platí i nadále.

Další odpovědi
standa

… a ještě bych doplnil, že pokud nenastane jeden z níže uvedených důvodů, tak je plná moc platná, i když byla vystavena v minulém století.

Plná moc zanikne :

  1. provedením úkonu, na který byla omezena,
  2. je-li odvolána zmocnitelem,
  3. je-li vypovězena zmocněncem,
  4. zemře-li zmocněnec.
  5. smrtí zmocnitele…ale zde jsou v zákoně další upřesnění *)

*) občanský zákoník § 33b/2

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t1.aspx