Avatar uživatele
Registrovaný

Platnost plné moci z r. 1993

Platí ještě plná moc datovaná v r. 1993? V tomto znění- zplnomocňuji paní... rč...., aby činila mým jménem veškeré úkony týkající se mé osoby. Podpis u notáře.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Na plné moci se většinou uvádí doba platnosti.Pokud tak není a nedojde k jejímu zrušení,platí i nadále.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

... a ještě bych doplnil, že pokud nenastane jeden z níže uvedených důvodů, tak je plná moc platná, i když byla vystavena v minulém století.

Plná moc zanikne :
a) provedením úkonu, na který byla omezena,
b) je-li odvolána zmocnitelem,
c) je-li vypovězena zmocněncem,
d) zemře-li zmocněnec.
e) smrtí zmocnitele....ale zde jsou v zákoně další upřesnění *)

*) občanský zákoník § 33b/2

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t1.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.