Simi-mimi

Tetování na jizvu!

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli si můžu nechat tetovat jizvu co mám z očkování kvůli tuberkuloze na rameni. Mám na rameni jizvu 2cm a je to dost vypouklé. Pořád to nějak schovávám. Mám problém si vzít tričko na ramínkách, protože se za to stydím. Odstranit tato jizva nejde. Byla jsem s tím všude snad už a nikdo to nechce dát pryč, protože v tom mám obranné látky. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Sůwa

Za jizvu po očkování se stydíš a za tetování by ses nestyděla? Podobnou jizvu máme skoro všichni, ale kérku měl dřív jen člověk, který prošel kriminálem, nebo pasťákem. Ještě jsem neslyšela, že by si někdo podobné jizvy všímal, určitě jsou důležitější hodnoty.

Další odpovědi
redy

suwa má pravdu ale jen zčásti,doby kdy kerky měli jen muklové je už pryč.
Dnes je to modní i když všeho moc škodí.
Nech si ji udělat jen kolem jizvy možná se budeš cítit líp…Ale není to nic za co by se člověk měl stydět:-)

beer

No comment ))
Ale pokud tak straaašně vadí, tetování přímo na jizvu rozhodně ne. Spíše využít té jizvy jako součásti tetování (střed květiny, oko ap.) Napřed se to dá vyzkoušet „netetovací“ technikou..

ReHu

Na jizvu bych tetovat nedoporučovala.
Poptej se v několika salonech a uvidíš, co ti řeknou tam.
A také bych vyzkoušela nejřív třeba henu, abys viděla, jak se ti to líbí.
Záleží na motivu, myslím, že některý jizvu pěkně zamaskuje, protože se pozornost bude soustředit na obrázek.

Earl Sin

Tady ale jde hlavně o to, jak se budeš potom cítit ty. Jizva může být „ošklivá“ a člověk z toho může mít „mindráky“ nebo psychické potíže. Setkal jsem se s člověkem, který měl ošklivou jizvu a vzhledem k tomu, že se styděl chodit na veřejnosti s odhalenou jizvou, našetřil si na plastiku a dnes je mnohem spokojenější. Co se týče tetování, nevím, jestli je vhodné tetovat do jizvy. To ti řeknou v dobrém tetovacím salonu.

Simi-mimi

Jde mi o to, že se mě každý na to ptá z čeho to mám a každý mi říká, že to mám hnusné atd. Chtěla jsem si tam třeba nechat z toho udělat jen malou berušku nebo pavouka.

Sůwa

Zapisuj si kdo ti něco podobného říká a vyřaď ho ze seznamu přátel, protože je to blb. Mám po operaci nádoru ( naštěstí nezhoubného ) jizvu na hrotu nosu. Museli mi odebrat i tkáň okolo a na to našili kůži ze zápěstí. Jizva tedy byla propadlá a ještě „záplata“ chytala tmavší barvu, to tedy každému hned padlo do oka. Naučila jsem se podle reakce na jizvu hodnotit lidi kolem sebe. Po čtyřech letech mi udělali plastiku, ale je to stále trochu vidět. Od té doby se mne na jizvu zeptal pouze jeden člověk, ale jen proto, že měl něco podobného.