Bronzový

Studium VŠ

Trochu přemýšlím, že seknu s VŠ. Obor porodní asistentka mě moc baví, a moc bych to chtěla dělat, ale mám pocit, že za prvé budu dlouho hledat práci v tom mém oboru a za druhé už chci ZATRACENĚ RYCHLE pryč od rodičů! Bydlíme v jednom bytě a už se to nedá vydržet. Neumím si představit že ještě 2 roky studia.
Problém je v tom , že mám jenom střední zdravotní školu a jsem jenom zdravotní asistent. Ale místo bych asi sehnala, ale jak placené... Fakt nevím co dělat, uplně mě to dusí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Stříbrný

Práci ve zdravotnictví najdete zcela určitě. Docela možná i někde v porodnici a pak, jakmile dostudujete tento obor, myslím, že nebude takový problém si v něm najít práci.

Těžko Vám ale někdo řekne, co přesně z těch dvou, ne-li více možností, je pro Vás nejlepší, protože každá má svá pro a proti.
V klidu si tedy sedněte, nebo ještě lépe, o víkendu nebo nějakém tom volnu, si vyjeďte někam do klidu do přírody, kde si budete moci pročistit mozek a promyslet ty dvě možnosti. Ta pro a proti obou si můžete napsat na papír, ať je lépe vidíte, ale není to nutné. A podle toho v klidu zvažte, co je pro Vás menší zlo - zda jsou to ještě dva roky být víceméně hmotně zajištěná rodiči, ale za cenu pro V8s nezáživného studia a bydlení s rodiči, s nimiž si očividně nerozumíte, nebo je to vysněná profese, ke které se budete ale muset ještě nějaký ten čas protlouci a navíc minimálně zpočátku s dost mizerným platem... Rozhodnout se musíte Vy sama.

Diskuze k otázce

Kájina

Co blbneš, jako porodní asistentka místo seženeš jak nic. Pracuji jako zdravotní sestra v okrese Mělník a jen v naší nemocnici je podstav porodních asistentek a v nemocnici 12km od tud mají taky podstav na porodnici. Když zůstaneš jako zdravotní asistent, tak sice práci taky seženeš ( sester je nedostatek ), ale za malý plat. Tak jestli chceš od rodiču, tak radši běž na intr a školu dodělej. Já teď pracuji na gynekologický JIPce a chci dálkově studovat, ale časově je to problém při zaměstnání, taky nevím jestli mi v práci vyjdou vstříc s volnem. Studuj a jako vysokoškolačka si můžeš zkusit zajistit třeba 1/4 úvazek v nemocnici a vydělávat si na intr, když chceš tak nutně prič.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.