Co znamená prezenční studium a co kombinované?

Jaký je rozdíl mezi těmito druhy studia. Případně co obnášejí.

Odpovědi
Lencis

Prezenční forma studia = dříve denní forma – výuka může probíhat kterýkoliv všední den, dopoledne i odpoledne, student má povinnost navštěvovat povinné semináře, člověk, který studuje VŠ v prezenční formě má status studenta (a z toho vyplývající výhody).

Kombinované studium je studium, při němž student navštěvuje školu s nižší frekvencí než při prezenčním studiu; mnohdy probíhá formou blokové výuky; nahradilo tzv. dálkové studium. Ten, kdo studuje kombinovanou formou, nemá status studenta a z něj plynoucí daňové úlevy.

nada82

Kombinované nebo-li dálkové studium u VŠ je možno uznat jako úlevu na dani!..prezenční tedy víceméně denní je rozpoznatelné většinou formou kreditů, které kombinované postrádá