Avatar uživatele
javorkovam

Jaká škola je potřeba, abych mohla být učitelka, a jde tato škola studovat i dálkově?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5016 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Pedagogická fakulta některé z univerzit (PF UK, PF MU, PF UP…) nebo filozofická fakulta s pedagogickým minimem. Dálkově je studovat obyčejně lze, i když dnes jde spíše o tzv. kombinované studium (kombinovaná prezenční forma s dálkovou). Záleží na požadavcích zaměstnavatele. Já mám FF bez ped. minima, a učím stejně. Taky podle toho, co chcete učit – v některých oborech je nedostatek učitelů a člověk se tam protlačí i bez VŠ.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

Já musím odpovědi trochu doplnit.
Doteď jsem si myslela, že buď vystuduji přímo pajdák na VŠ (učitelství), nebo vystuduji nějaký obor (historii dejme tomu) a pak si nezávisle dodělám pedagogické minimum, abych mohla učit. Myslela jsem, že to má stejnou váhu.

Včera mě jedna paní učitelka uvedla v omyl, že u nich na škole vyžadují vysokoškolské vzdělání- přímo učitelství. Vystudovaný obor + pedagogické minimum je už pro ně málo a časem si dotyční musejí stejně dodělat pajdák.
Možná je to jen u nich na škole, ale kdo ví, co si zase ti nahoře vymysleli za móry. I když moc se mi to nezdá….

Každopádně je fakt, že na jazykovkách většinou učí lidé s českými státnicemi nebo FCEčkem i bez ped.minima. Alespoň z mých zkušeností. Ale kdo ví, jak dlouho to bude stačit.

Pokud jde o titul bakalář – ten pro učitelství neexistuje. Je pouze magisterský titul, pro střední školy i základní. Takže 5 let.

DOPLNĚNÍ: Ano, lze studovat i dálkově-kombinovaně. Jak učitelství, tak ped.minimum.

Pedagogické minimum např. zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-chtela-bychse-zeptat-kde-v-liberckem-kraji-je-moznost-udelat-si-pedagogicke-minimum-dalkove-napr-pri-materske

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Pokud chcete učit, vyberte si obor učitelství. Bakalářské studium je pro výuku na státní střední škole nedostačující. Třeba jen kvůli platovému zařazení.
Pokud vystudujete neučitelský obor, musíte si v průběhu dalších let doplnit pedagogické minumum.
Třeba když se zvýší platy učitelům, vrátí se někteří zpět k svému povolání.

před 5016 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Nevím, odkud jste, o který obor máte zájem. Dálkové studium má trochu jinou formu, říká se mu kombinované. Bližší informace o něm si přečtěte na:

http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/kombinova­ne-studium

před 5015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
javorkovam

Děkuji za radu. Chtěla byh se ještě zeptat, jestli jde tato škola studovat i dálkově. Jsem na MD, tak bych toho chtěla využít.

před 5015 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek