Nějaký vysokoškolák? Potřebuji jednoduše popsat studium na VŠ, popřípadě i jeho ukončení..

Dobrý večer, našel by se někdo, kdo by vysvětlil "pár" věcí? K tomu ukončení, pokud student opravdu na to nemá a chce to vzdát, jestli se posílá nějaký dopis nebo tak.
Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když chceš studium ukončit, tak se zastav na studiujním oddělení k referentce tvého oboru a řekni, že končíš; nebo jí pošli mejla, tohle nemusí být nijak formální.

Další odpovědi:

Zlatý

zbývá odpovědět na první z otázek. Jsou věci, které se liší škola od školy, fakulta od fakulty, katedra od katedry, ale obecně: studium - je-li prezenční - obyčejně probíhá formou seminářů a přednášek, jejichž rozvrh si sestavíte sama (zejm. u seminářů je možnost volby seminární skupiny, dnu v týdnu, hodiny...) na základě požadavků ze strany katedry a Vašich představ a potřeb. Například Vám katedra (obyčejně v nějakém informačním bulletinu) sdělí, kolik musíte absolvovat povinných, nepovinných a povinně volitelných předmětů (za mě se to značilo písmeny - povinné "A", povinně volitelné "B", nepovinné "C", snad to nezměnili) v daném semestru, případně celkově za dobu studia.
Nejdůležitější jsou povinné předměty - jejich neukončení pak může mít vážné následky, kvůli jednomu takovému neukončenému předmětu Vás můžou i vyhodit.
Studujete-li víc než jeden obor, musíte při sestavování rozvrhu dbát na to, aby se Vám jednotlivé přednášky a semináře pokud možno nekryly (někteří to pak dělají tak, že jeden z kryjících se předmětů šulí ve prospěch druhého, např. typicky přednášku ve prospěch semináře, protože na přednáškách se obvykle nevede prezence - netřeba ovšem dodávat, že v tom šuleném předmětu pak má člověk mezery a horko těžko je pak dohání a skládá zkoušku).
Za úspěšně splnění předmětu (složení zkoušky nebo zápočtu) získáte určitý počet tzv. "kreditů" (u každého předmětu je počet jiný a je sdělen v informačním bulletinu, kde máte předměty podrobně popsány, nebo také v informačním systému) - je dáno minimum, kolik jich musíte získat za semestr, aby Vás nevyhodili (na Masaryčce to bylo 15 za semestr, 180 za studium, u dvouoborových studentů pak 15+15 /z každého oboru/ a 180 jako u jednooborových, v obou oborech dohromady).
Je-li studium tzv. kombinované (dříve "dálkové", "distanční"), tak u toho nevím, jak to chodí, to jsem totiž na vlastní kůži nezažil...
K tomu ukončení, no nevím - lepší to bude klasickým dopisem, poštou... ale nejspíš jen pro formu, protože jak už tu bylo řečeno, v podstatě už jim to potom může být jedno... já kdysi psal jen žádost o přerušení a tu jsem adresoval doporučeně děkanovi, on mi též klasickou poštou odpověděl. Ukončení studia z vlastního rozhodnutí asi bude jiný případ.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.