Zelda123

Mohu mít statut studenta i při dálkovém studiu na VŠ?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, v případě, že jsem studentem kombinované formy na vysoké škole a nemám zaměstnání, mám přesto statut studenta do 26 let? Další dotaz by směřovat k tomu, zda je potřeba se přihlásit na pojišťovně a odevzdat potvrzení o studiu (postačí kopie dokumentu)?
Děkuji za zodpovězení

Nejlepší odpověď
ivzez

Můžete a nemusíte. Každá VŠ to má jinak,
některé status studenta přiznávají i v případě kombinovaného studia,
jiné ne. Jak je to u Vaší VŠ, se dozvíte na studijním oddělení.
Předložit byste měla originál potvrzení nebo jeho úředně ověřenou kopii.

Změnu musíte zdravotní pojišťovně nahlásit do 8 kalendářních dnů.
Pokud Vám VŠ status nepřizná, budete si muset zdravotní pojištění
(1.242 Kč měsíčně) hradit sama.