Vit_TWD

Střední škola – kam jít, když chci být policista?

Dobrý den
Mám jednu otázku.
Jakou střední školu by jste mi doporučovali, když chci být policista ?
Četl jsem, že na policii se můžete hlásit s JAKOUKOLI střední školou. Nechi chodit na policejní akademii jelikož se zde musí platit celkem velké peníze.
Přemýšlím nad obchodkou (obchodní akademie) Jelikož nejsem v matematice moc dobrý tak mám celkem strach abych to tam zvládl.
Předem děkuji za odpovědi
(Bydliště Ústí n. L.)

Nejlepší odpověď
annas

„V České republice funguje šest středních policejních škol, kterými jsou Střední policejní škola MV v Praze, Střední policejní škola MV v Brně, Střední policejní škola MV v Holešově, Střední policejní škola MV v Jihlavě a Střední policejní škola MV v Praze Ruzyni.“
Více v odkazu
http://www.spsji­.cz/stredni-policejni-skoly-ministerstva-vnitra/43

Důležitý je dobrý zdravotní stav.. Ale pro přijetí k policii stačí mít i maturitu na jiné škole, k tomu samozřejmě výcvik, včetně nutných testů. .

Přečtěte si odpovědi a odkazy na to, jaké vzdělání je třeba.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-dosazene-vzdelani-porebuji-abych-mohla-del

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-to-vede-ze-k-policii-vas-vemou-i-s-vyucnym-listem

Další odpovědi
autacek

https://www.go­ogle.cz/search?new­window=1&clien­t=ms-android-samsung&ei=Q9njW77gKIT­jsAeq_KzgBg&in­s=false&q=poli­cejní+škola&oq=po­licejní+škola&gs_l=mo­bile-gws-wiz-serp.3..0i203l5­.10713.14841.­.16574...0.0.­.0.486.1980.15j2j4-1......0....1­.........0i7i30­.2XCTGHGHPFw

Zkus si najít policejní školu která je nejblíže tvému bydlišti, či ti nejvíce vyhovuje. Pochopitelně záleží na tom, jak vysoko to chceš u Policie dotáhnout, na pochůzkáře ti bude stačit i ta obchodka, pokid bys chtěl být kriminalistou, bude třeba další vzdělávání.

Smackdown

Bůh stebou.

aliendrone

Jediné,co tě omlouvá je tvůj věk (také jsem byl v tvém věku BLBEC plný ideálů)!

Doporučuji střední školu, která ti po absolovování umožní dobré praktické vyhlídky na slušnou práci. Což ekonomka JE, ovšem BOHUŽEL, je tam dost toho počítání. Na druhou stranu – není to zase nějaké světoborné, povětšinou jde o tzv. „kupecké počty“, jestli mi rozumíš.

V úvahu přichází i učební obor s maturitou (třeba takové elektroobory), pokud nebudeš chtít následně pokračovat a získat skutečně hodnotné vzdělání na nějaké vysoké škole. (ale i odtud se dá dostat na vejšku, pokud jsi studijní typ)

Musíš to brát tak, že DNES sice chceš být fízlem, ale za 4 roky už budeš MNOHEM vyspělejší (fyzicky i duševně) a budeš se svým dnešním představám smát. Proto si vyber školu takovou, která by ti v budoucnu mohla být v životě co nejvíce prospěšná, venkoncem kdyby tě to nepustilo, tak k bengům vezmou KAŽDÉHO s maturitou, jak už ti prozradili ostatní. :)

Herjulfson

Odpověď byla smazána z důvodu – jiné.

Edison

V Bohnicích je jedna…

Ale vážně… Vlasně stačí cokoli s maturitou. Osobně bych preferoval nějakou odbormou střední školu. Kašli na finance, manažerování a podobný věci. Toho je plná republika a to nejrůznější kvalitě. Spíš přemýšlej, po jakých odbornících je poptávka. Osdborná střední škola dává i přiměřené šance vystudovat VŠ, ale i tam bych byl opatrný vzhledem k následné uplatnitelnosti. Zkrátka… svět hledá odborníky, kteří budou pracovat a to velmi kvalitně, odborně, mít široký rozhled jak všeobecný, tak odborný, přitom šikovnost na ruce…

Azathoth

Jdi na IT jestli se ti nechce jít přímo na policejní školy, na třeba městské se ti to bude i hodit a na víc jiné firmy by se o IT specialistu mohli rozpůlit. Obchodka je sice fajn ale v menších městech se s takovouto školou neúplatníš. Menší město myslím i nad 20.000 obyvatel. Vím své. :D A matematika je tam opravdu potřeba.