marci1

Stalo se Vám, že Vás jistá pojišťovací firma zvala telefonicky do jejich sídla k „aktualizaci“ ?

Jak si to mohou dovolit ? Zavolají Vám a chtějí se domluvit na tom, abyste se v určitý den a hodinu dostavil k „aktualizaci“ údajů, s občanským průkazem. Proč by to měl klient dělat ? Samozřejmě jen proto, aby Vám nabízeli další svoje produkty. Co si o tom myslíte Vy ?

Nejlepší odpověď
jirkajirka

Ano stalo. Vpodstatě jsem na tom vydělal za stejnou cenu pojistky. Byla to pojistka na rodinný dům.

Další odpovědi
nonnel

Jestliže o vás pojišťovna stojí, měla by se s vámi domluvit, zda by vás její zástupce mohl navštívit doma. To není vyšetřování, to je možnost další nabídky a tím pádem jejich eventuální zisk. To je alespoň můj názor.

anonym

Pojišťovna aktualizuje v platných pojistných smlouvách technické údaje (např. adresa má být totožná v OP i v pojistné smlouvě). Aktualizuje se i výše pojistné částky dle aktuální výše hodnoty pojištěného majetku. Problém by byl u „podpojištění“.
Slušné pojišťovny běžně zvou své klienty k projednání a opravě současného stavu uzavřených pojistných smluv. Kde se stává pojištění nedostatečným, tam je pojištěnci (klientovi) navrženo pojištění odpovídající úrovně. Není pravdou, že se jedná vždy o pojištění dražší.
Proč je klient pozván do úřadovny pojišťovny by mělo být jasné z důvodu, že v kanceláři je neomezený přístup do „evidence pojistných smluv“, takže při jedné návštěvě se dají aktualizovat všechny smlouvy pozvaného klienta uzavřené u konkrétní pojišťovny.