Slyšeli jste někdy kosmické zvuky, tzv. Pulsary?

Mám na mysli zvuky, které někdo dotáhnul až sem na Zemi a jsou poslouchatelné.
Díky za odpovědi.
Díky za kompliment mokrejgorky, jo, přesně tak, ty zvuky sem někdo dotáhnul,
třeba tento:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=uHEVo-LkDrQ

Nejlepší odpověď
mokrygorky

Ne

,,někdo dotáhnul až sem na Zemi a jsou poslouchatelné."
Podobně působící je tvoje aktivita na odpovědích. :P

Další odpovědi
ratava

:o)

Ale on je „na Zemi nikdo nedotáhnul“. Pořad na ČT byl o objevu pulsarů (a kvasarů a magnetarů a jejich vlastností) na základě „náhodně“ zachycených „mimozemských“ signálů. Během jednoho roku od objevu přišli vědci na to, že nejde o mimozemšťany, ale o elektromagnetické záření z rotující hvězdy- pulsaru, které po převedení do reproduktoru- po dopadu na Zem a převedení do zvukové stopy- lze slyšet. Nikdo je sem „netahá“, oni se k nám „tahají“ :o) sami a při (hodně) dobré (citlivé) anténě jsou prostě slyšitelné…

„Radiové vlny mohou bez problému cestovat vesmírem na velkou vzdálenost, aniž by je nějak ovlivňoval tamnější plyn a prach. Mohou taky bez problémů proniknout atmosférou Země. Záření pulsarů k nám tedy může přicházet ze vzdálenosti několika stovek světelných let. A když tuto vlnu/ signál pustíte po zachycení do reproduktorů, lze je slyšet. Tóny z pulsaru jsou rozdílné podle rychlosti jejich otáčení…“ (Vesmír: pulsary a kvasary/ The Universe (season 4)/Pulsars & Quasars)

:o)

Nejen pro vědce je to úchvatná hudba. Těchto zvuků využil např. Mickey Hart z Grateful death na albu Global Jump Project… Ovšem tvoření hudebních děl z vesmírných tónů je „hobby“ pro mnohé kreativce, viz mnohé nahrávky na youtube a pod.

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/105355037­82-vesmir/21338255­6410010-pulsary-a-kvasary/
(mě osobně více zaujala ona zmíňka o mapě pro mimozemšťany :o) :o) :o))

ptáč

Slyšel jsem https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=odpovedi&chan­nel=fs&q=zvuky+pla­net+sounds+pla­nets&ie=utf-8&oe=utf-8&gfe_rd=cr&ei=Z-MvVpfeBaqI8QfCvrrgBA­#channel=fs&tbm=v­id&q=zvuky+pla­net+sounds+pla­nets+space

ale Pulsar asi ještě ne. Poslechnu si to.

Agneta

Nejlepší Jugarova otázka … gratuluji, super…:DDD ale dostala mě až ta odpověď…to je břišní křeče