Skinn3r

Jak to je s gravitací Slunce x měsíci planet ?

Slunce má tak velkou gravitaci že přidržuje i pluto ale jaktože např naše země která je tak blízko u něho má měsíc a to Slunce na to nemá nějakej zvláštní vliv ? Jakoby se ta gravitace pro měsíc vynulovala a působí na ten měsíc pouze gravitace Země ? Nebo se to jen zdá a vliv to má ale to by se ten měsíc otačel spise nepravidelně po elipse nebo nepravidelně ?
Doplňuji:
Mě spíš pouze zaujal tento dokument kterej by měli vidět uplně všichni aby si uvědomili krátkost života a jeho jedinečnost . Ale tohle s těma měsícema mi vyskočilo v hlavě jak to je možný . Jinak o astrologii je zbytečný se už podle mě zajímat ten dokument je odpověď . Je to prostě nic . A věřil bych tomu . http://www.you­tube.com/watch?v=tZ3pGTs­6ieU&feature=rel­mfu

Nejlepší odpověď
anonym

Skinne3r, tak nevím, jestli medicína pro Tebe bude ten nejlepší typ studia. Možná bude vhodnější metafyzika, astronomie a astrologie. Je vidět, že Tě skutečně zajímá spousta záležitostí a že se jim snažíš přijít na kloub.
Přitažlivot Slunce se projevuje nejvýrazněji jeho vlivem na planety Sluneční soustavy. Tyto planerty se pohybují po svých oběžných drahách právě vlivem Slunce. Oběžnice planet jsou také ovlivňovány přitažlivostí Slunce, ale silněji na ně působí přitažlivost planety, po jejíž oběžné dráze se pohybují. A opačně se dá říci, že i na planety působí zpětně přitažlivost jejich obežnic (měsíců). Astrologie je velmi složitá věda, kde je vše o zkoumání, objevování a velmi mnoho o počítání a ověřování si matematických výpočtů v praxi. Právě to vzájemné působení jednotlivých přitažlivostí udržuje vesmír v chodu (běhu) a nepůsobí tak katastrofu, kde by se narušením rovnováhy vše zbortilo a zhroutilo se do jednoho jediného bodu.
Doplňuji:
Škoda, že jsi dal tak závažné informace do doplnění. To bych se vůbec s odpovědí nenamáhala. Pokud považuješ cokoliv za zbytečné, tak proč se tu vůbec na něco ještě ptáš? To jsi potom asi celosvětový génius, který má ve všem zcela jasno. No, k tomu Ti lze jenom gratulovat a napříště se k Tobě chodit učit a Tvá poučení si důkladně zapamatovat.
To dnešní si opravdu zapamatuji důkladně. Už mne nenachytáš, abych se někdy odpovědí na Tvé názory zabývala. Ty nechceš totiž žádný názor slyšet. Ty jsi ten, kdo vše ví už předem. Tvoje škoda. Já mám zkušenost jinou – člověk se učí celý život a stejně nikdy nebude vědět všechno. Už jenom proto ne, že názory jiných lidí na konkrétní věc mohou být odlišné a mohou být více správné, než Tvůj názor vlastní. Porovnáváním pravd a názorů s názory jiných člověk moudří a získává širší rozhled.
Podle Tvého vyjádření jediný názor, který sis vytvořil Ty sám, je ten správný. Tak nevím, zda Ti mám závidět, nebo Tě mám spíše litovat.
To video je docela dobré. Přesto z něj mám rozporuplné pocity.

Další odpovědi
NotFound

Zěmě a Měsíc vpodstatě obíhají kolem společného středu, ale ten střed je v těsném sousedství těžiště Země (plus mínus pár kilometrů)…
Ona přeci jen gravitační síla klesá s druhou mocninou vzdálenosti, takže na takovou vzdálenost je vliv Slunce relativně slabý.

Conchus

Musím se připojit k „ocko“. Má pravdu, asi nevíš co chceš. Zkus si napřed něco nastudovat.

Skinn3r

Je zajímavý že jste reagovala tak jakože vim vsechno , přesto že jsem to tak vubec nikde nenapsal . Jen sem řek že podle toho dokumentu to vědci už tuhle problematiku chápou a proč znovu objevovat něco co už objeveno je . To by sme mohli dělat výzkumy do nekonečna i přesto že už to víme . Ale třeba takový chemie,fyzika má pořád několikset neobjevených možností .