Avatar uživatele
annas

Slyšeli jste o tom, že polární záře vydává kromě světla také zvuk?

Doplňuji:
Jak jsem se zmínila, v časopise mě něco upoutá, někdy jsou informace neúplné, proto se zeptám. Jindy vložím otázku s tím, že třeba někoho zaujme. To je ta dnešní:

Navzdory četným tvrzením je polární záře pouze světelný jev. Její nejnižší vrstva bývá asi 60 kilometrů nad povrchem Země a v této výšce je atmosféra příliš řídká na to, aby dolů na zem přenášela jakékoli zvuky.
Lidé, kteří „hlasy“ polární záře slyšeli, se zřejmě stali obětí hrobového ticha, které v oblastech výskytu tohoto jevu – například na Aljašce či na severu Skandinávie – často panuje. V naprostém tichu totiž může mozek za zvuky považovat i elektrické impulzy přicházející z očí.

Terryle, prosím, nezapomeňte poslouchat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, quentos, chucky, vagra, aramah, skorcovaz, salsa verde, Terryle, hanulka11 před 4894 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Tak to je zajímavý. V prosinci se jedu podívat na polární kruh, tak snad budu mít štěstí a nějak hezky ji uvidím… a snad i uslyším :o) Ověřím to na vlastní uši a dám vědět! :o)
Doplňuji:
Annas: Provedu!
ale za předpokladu, že mi budete tykat, pokud Vám to nevadí :o) pořád si na vykání ne a ne zvyknout a na internetu mi to přijde ještě divnější než při normální komunikaci…

Upravil/a: Terryle

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Jednou jsem o tom četla a našla jsem stručný popis co to způsobuje Výskyt polárních září se váže na jedenáctiletou periodu a vykazuje souběh se slunečními skvrnami. Nejasnosti však panují kolem toho, zda polární záři doprovází praskavý či svištivý zvuk – druh kosmické statiky.

Zdroj: http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2010012111

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Ne ,neslyšel.Je to pro mě nová informace,tedy pokud je pravdivá.Jde možná o to,jestli případné zvuky které vydává, slyší i pozorovatel na zemi.
Nebo zvuk vydává jen za určitých podmínek.
Ta,kterou jsem viděl já,byla bez zvukového efektu.

Doplňuji:
Annas, potěšila jste mě tím,že když jsem nic neslyšel,nebylo to tím,že jsem hluchý.

Upravil/a: vagra

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kvikal

Ano slyšela – v serílu „Trucky na ledě“ o tom hovořili, že ji opravdu slyší. Asi zaleží na tom jak daleko od ni jsme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Terylle, dobře. Beru.

před 4894 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

:o) to mě moc těší!

před 4893 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek