Skřípnutý nerv malíčku v zápěstí na ruce?

Silná bolest v zápěstí na straně malíčku bez předchozí námahy. Mírný otok. Určitě to není šlacha. Když hýbu malíčkem, bolí to v zápěstí. Zápěstím hýbat moc nejde. Velmi citlivé i na dotek vpravo od karpálního tunelu. Když zatnu pěst a stisknu, bolest v zápěstí. Podle obrázku, který jsem našla, se v citlivém místě nachází arterie a nerv malíčku, ale také kloubní pouzdro. Máte někdo podobnou zkušenost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

"Určitě to není šlacha"... ;-)
Pokud jsi zápěstím o nic nebacila (nebo třeba na ruku neupadla) a ruku nadměrně nenamáhala, spíš to šlacha bude*).
Namoč si ruku (prsty,dlaň i předloktí) do tak teplé vody, jakou sneseš - tak na půlhodinku, bolestivost při pohybu by měla pominout. Pak ruku osuš a udržuj v teple (včetně prstů) - zabal si ji do suchého ručníku apod., do rána to vydržíš. Pokud to pomůže, prostě i dál drž ruku v teple (dlouhý rukáv, rukavice...).
*) každopádně ale doporučuju návštěvu lékaře - i pokud teplo pomůže, mohl by se ti z toho vyvinout chronický zánět - to pak bolí skoro furt

Další odpovědi:

janah, nechtěj patřit mezi "samoléčitelé", kteří vědí nejlépe sami, co jim je. Nejspíš máš v zápěstí nějaký zánět, ale čeho a je-li to tak skutečně, to musí zjistit lékař. Ruku udržuj pokud možno v teple a v klidu a hned 27. si zajdi na ortopedii nebo k obvodnímu lékaři. I za cenu toho, že půjdeš na pohotovost, ti stojí za to vědět, co v ruce vlastně máš.
Mně tři lékaři tvrdili, že mám zánět karpálních tunelů. Vyšetření to ale potvrdilo jenom částečně a ukázalo se, že problémy způsobila zablokovaná krční páteř.
Tak s tím zbytečně nečekej a přeji, ať tě to moc nebolí.

Ano mě se něco podobné stalo s prostředníčkem bylo to vlivem narušení nervu měla bys s tim k doktorovi ten ti už pomůže pokud to bude něco vážnějšího.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.