Nikuška

Zánět šlach v zápěstí

Chtela bych se zeptat, Od vcerejsiho rana trpim velkymi bolestmi v ruce-zapesti, dneska jsem byla u doktora, ktery mi sice nic moudreho nerekl, ale poradil obvaz a ibuprofen. Moje otazka zni, jestli si mam pres noc nechat ten obvaz nebo mam zapesti nechat radsi volně? Dekuji.
Doplňuji:
Děkuji za rady. :)
Pocitac zapnuty mam a trpim pri psani jednou rukou. :D ale dekuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Obvaz si ponechej přes noc a nezapínej počítač nebo notebook. Zlepší se to, neboj.

Další odpovědi
deranged

Mně pomáhá (kromě ibuprofenu) Priessnitzův obklad. Zklidní se to. Nechávám minimálně přes noc, pár dní.
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/priessnit­zuv-obklad.htm

anonym

Nechala bych ten obvaz na ruce. Zápěstí ti alespoň trochu fixuje, takže tě nebude budit každý pohyb.

lota

Obvaz, ibuprofen a kostivalový gel, jak jde o šlachy, sahám po kostivalu…

Vembl

Já bych rozhodně počítač nezapínal. Pokud na něm musíte dělat, zkuste změnit polohu rukou například tak, abyste zanícené šlachy nezatěžovala. Doporučil bych vám také návštěvu lékaře a fyzioterapeuta, kteří vám pomohou se cvičením a doporučí vhodnou léčbu. Časem se to určitě zlepší, ale chce to nechat ruce chvíli odpočinout.

Zdroj: http://cs.medlic­ker.com/13-syndrom-karpalniho-tunelu-priciny-priznaky-a-lecba/