Silná bolest prstu na ruce, mám jít k lékaři nebo ještě počkat?

včera jsme měli zápas v basketu a blbě jsem chytla mič,ted mě bolí prst na ruce,nemužu udržet ani hrníček když piju čaj, když se mi to stalo tak mi ten prst na nekolik vteřin stuhl(necítila jsem ho)..Nevím jestli bych s tím měla jít k doktorovi hned nebo ješte počkat, od vcerejska se ta bolest o neco zhoršila,nechci být za „simulanta u doktora“ pokud by nic nezjistil .. proto se ptam tady…

Nejlepší odpověď
gecco

…„proto se ptam tady…“…
Opravdu ti poradí jedině někdo (lékař), kdo ti prst vyšetří…
😉
Předběžně si můžeš prst vyšetřit i sama – pohmatem. Pokud nenahmatáš na kosti ostrou hranu, pravděpodobně není zlomená. Pokud máš oteklý kloub, je, opět pravděpodobně, namožené vazivo…
Ale jak píšu – přesně ti odpoví jen doktor po rentgenu.

Další odpovědi
anonym

jako prevenci bych doporučil nějakou mast či gel s účinnými látkami proti bolesti a otokům v lékárně mít něco budou určitě…
http://www.zap­meta.cz/ws?q=i­balgin%20mast&a­sid=cz_gc3_02&id=&mt=b&n­w=g&de=c&ap=1o1
http://www.pri­balovy-letak.cz/237-fastum-gel