Pokročilý

Shiba Inu - vhodný pes?

Dobrý večer,
ráda bych se zde zeptala jaký je váš názor na již zmíněného psa, popřípadě vaše zkušenosti s ním. Procházela jsem si o něm nejrůznější články a taky prostudovala encyklopedii, ale jistota je jistota, proto se chci zeptat někoho kdo má opravdu s těmito zvířata zkušenosti nebo se o ně zajímá (někdy mi přijde, že v encyklopediích a na internetu píší vždy něco úplně jiného)
Ráda bych se dozvěděla o pejskovi něco o pejskovo srsti (líná hodně a intenzivně? chlupy se špatně dostávají z koberec či z oblečení?), o pohybu (stačí mu několik procházek za den, nebo musí mít neustálý pohyb?), je vycvičitelný?, pokud je doma sám nebo se mu zrovna nikdo něvěnuje, tropí neplechy a škody?

Předem děkuji za opovědi, tento pejsek se mi zalíbil a pokud mi i zde potvrdíte to co jsem se dočetla, tak je to ideální pejsek pro náš domov :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

S plemenem Shiba -Inu nemám zkušenosti, ale známý má Akita-Inu. Je to samostatný, přemýšlivý pes, tvrdohlavý, ale poslouchat umí.
Osobně si myslím, že orientovat se dle toho jaký pes se mi líbí není to nejlepší. To je jako bych si chtěl koupit auto a vybíral si dle toho jaké se mi líbí a nedíval se na to v jakém prostředí s ním chci jezdit.
Odpovězte si na otázku jaké plány s pejskem máte, chcete s ním sportovat? Chcete čistit koberec od chlupů, risknete když pes sám doma něco okouše zničí jen proto, že je plemene aktivního a nedostal možnost svoji energii někde vybít? To, že zrovna máte moc práce a on musí počkat není pro psa podstatné v tom směru, že si své řešení vždy najde. Malé štěně se musí vychovávat a pak alespoň něco naučit. Pes je tvor který tu bude i více než deset let a vy se mu po celou dobu musíte věnovat.
Nevím zda víte něco o socializaci a výchově,
podívejte se na internet.
Přeji úspěch a ať se podaří vybrat štěňátko které až vyroste bude velkým (nemyslím nutně vzrůstem)kamarádem.

Další odpovědi:

Bronzový

Předpokládám, že osobní zkušenost bude nejlepší - vyber si větší psí výstavu, den, kdy podle FCI skupiny jsou šiby. Za pár dnů je Brno, na jaře Praha...

Pokročilý

Odpověd Betyny se mi líbí a jen ji doplním.Na výstavě se majitelů těchto psů ptej na všechno,co tě zajímá.Většina pejskařů se o plemeni,které mají, baví rádi a vše ti zodpovědí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.