Nela1209

Naučí se pes poslouchat?

Můj pes má jedene rok je to jokšír. Vůbec mě neposlouchá pořád si dělá co chce neslyší ani na jméno, jmenuje se Baddy, a když na něho volám tak slyší jenom na Baddy na. Furt si čuchá v trávě vždycky tam něco sežere! A když ho držím u sebe aby nešel do te trávy, tak on se zase nevyčůrá, on jak by mi to dělal na schvál. Nevíte jak ho mám naučit aby jednou chodil bez vodítka?

Nejlepší odpověď
anonym

To co jste zanedbali ve výchově za téměř celý rok, tady na poradně vevyřešíme!
Je dost možností (internet, knihy, cvičiště, rady zkušených ..) kde se dozvíš jak postupovat od základních povelů až po ty složitější. I roční pes se dá vychovat (převychovat) ale chce to důslednost !
Doplňuji:
Kdyžtak mi napiš vnitřní poštou, něco vymyslíme, pokusím se tě nějak navigovat.

Další odpovědi
badisko

Vis on te neposloucha protoze jsi mu dala moznost te neposlouchat …:D vis jak se to rika ..ohybej stromek dokud je mlady ..:D ..a ten tvuj je jeste mlady ..neboj pokud ho zacnes vychovanat dodatecne tak se psisko spravi …nemohu jinak nez jen souhlasit s uzivatelkou Bohemicou dej na jeji rady ..o hafanech vi dost ..(no snad vse )..;D

anonym

vem ho na cvicak, tam by ti měli poradit.

iwrana

Všichni teriéři jsou tvrdohlaví a musí se důsledně vychovávat od malička.Ted to půjde také,ale bude vás to stát hodně času a trpělivosti.Odpověd Bohemici se mi líbí,jako všechny její odpovědi týkající se psů.

Olmann

Nataly181. Pokud si k výchově psa musí člověk pořídit elektrický obojek, tak si vůbec psa neměl kupovat. Veškeré tyto rádoby pomůcky jsou absolutně zbytečné a když slyším, že je někdo používá tak se mi otevírá kudla v kapse a ještě k tomu to doporučovat. Na výchovu a výcvik psa stačí hlas,pamlsek a jakákoliv hračka. Jednoduché jako facka. Stačí pochopit psí logiku.

Nataly181

Zkuste elektrický obojek. Nemusíte se bát, že by pejskovi nějak ublížil (zkoušeli jsme ho i na sobě). Ze začátku mu občas dáte jen malý impuls a pak už stačí jen funkce pípnutí. Náš pes je Jack Russel Teriér což jsou jedni z nejvíce hyperaktivních psů a teď úžasně poslouchá. Opravdu se nemusíte bát že pejskovi budete nějak ubližovat :). Mnoho lidí si je chválí. Zkuste si něco přečíst tady: http://www.vyc­vikove-obojky.cz/

Dudu855456

Měli jste začít hned s výcvikem.Zkuste dlouhé vodítko a vždy řekněte jméno chviličku počkejte a pak řekněte Ke mně ! Musíte na to pomalu .

Dominno

náš pes se naučil poslouchat velmi rychle, vždycky jsem mu to dával za pamlsek, na to on slyšel, ted mu za to kupuji nejkvalitnější krmivo, různé doplnky apod.(většinou z happytails)

anonym

Je mi poněkud hloupé hodnotit odpovědi, ve kterých je pochvalná zmínka
o mně. Jak to mám ale udělat když s odpověďmi ostatních souhlasím? Nikdo neví všechno, ale je třeba se stále učit a přiznat si, že učení a sbírání zkušeností nikdy nekončí. 🙂

anonym

Psovi je jeden rok, kolik je tobě?

Nela1209

mě je 12

anonym

Jde o to, jestli pes poslouchá jiné autority (např.rodiče) a nerespektuje jen tebe nebo jestli neposlouchá prostě vůbec nikoho a nikdy?

Nela1209

spíše jak byl ještě malý tak poslouchal taťku ale od té doby co ho venčím každý den já tak už neposlouchá ani jednoho ..tak bude chyba asi ve mě

anonym

Pejsek je prostě rozmazlený puberťák. Musíte
na něj být všichni (tedy i ty) přísnější! Když nebude poslouchat, může to být i nebezpečné (napadne ho nějaký pes, vběhne pod auto, najde a sežere něco otráveného) prostě si přečtěte celá rodina, jak se takový pes vychovává a začněte se mu víc věnovat, buďte přísnější a důslední. Pokud máte někde poblíž cvičák, bylo by dobré s pejskem tam zajít. Naučí se tam spoustu potřebných věcí a být ve společnosti jiných psů a lidí a hlavně pod odborným vedením vám to půjde rychleji. Když byste na cvičák začali chodit, tak více členů rodiny aby vám tam ukázali všem jak postupovat.