Avatar uživatele
123123123

Jaký máte názor na psy?

Jaký máte názor na psy pobíhající bez vodítka ?
A vlasníete pejska ?:-)
Doplňuji:
To jsem rád že se tu najdou milovníci psu a né jen zaostalí lidé co je týrájí. Poslední dobou jse toho okolo mě točí až moc.
Trest smrti za to

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3596 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

pokud nejsou infikovaní, ať se klidně proběhnou. Jak píše led, záleží na jeho povaze – ani ne tak na velikosti, protože paradoxně čím menší pes, tím voprsklejší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Na psy? Neutrální.
Ale jejich majitelé by zasloužili …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Záleží od samotnej povahy psa. Tak, ako človek i pes má svoje dobré i zlé stránky. Ak pes poslúcha svojho psovoda na slovo, pohyb za každej situácie, nepotrebuje vodtko. Neposlušný pes s vodítkom, na konci ktorého je zavesený slabý človiečik… Nezáleží vždy na veľkosti psa, i malý pes môže byť rovnako nepríjemný a dokáže ublížiť.
Ale vo vzťahu pes a človek sú aj iné otázky:
V zmysle zákona zodpovedný za psa je jeho majiteľ. O tejto formulácii niet čo diskutovať.
Na detské ihrisko pes ani žiadne iné domáce zviera nepatria.
Ale…
Kto je zodpovedný za dieťa idúce pohladkať cudzieho psa napriek nesúhlasu samotného psa (cúva, nechce sa dať pohladkať, avizuje hlasom) i psovoda (nezáleží na veku a pohlaví), ak priamo rodič necháva to dieťa, nech si robí, čo chce. „Veď je malé a chce toho psa len pohladkať“ Pritom pes je na vodítku a má náhubok, ale nechtiac pri uhýbaní sa nim zhodí dieťa na zem. Kto je na vine? (hlasy) „Aha ublížil nevinnému dieťaťu, ktoré chcelo len hladkať psa? Utratiť takého zlého psa, pozrite ako cerí zuby“… a iné podobné reči odrazu zaznejú verejnosťou. Ale je to naozaj, kto je ten zlý, ten, čo si presadzuje svoje, alebo ten, kto už nemá kam ustúpiť a bráni sa?
Kto zodpovedá za podobné „nespratné“ dieťa, ak vlezie do priestoru s voľným pohybom psov (riadne označený tabuľou) s úmyslom hladkania a naháňania psov?
Podobne sa treba zamyslieť aj nad počínaním v bulvárnych médiách neustále omielaných „vraždiacich psov“ Prečo sú takí, kto je na vine, že sú takí? Pes je učenlivý a vynachádzavý, Čo ho naučíte, to vie, ako sa k nemu správate, tak sa bude správať k vám a podľa svojich (získaných) znalostí a inštinktov sa bude správať aj k okoliu. Prirodzene, ak poľavíte vo svojich nárokoch, pes môže využiť vašu slabosť a „zdivočieť“.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos, johana 56 Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Podle velikosti psa se liší i můj názor na to,jestli pobíhá bez vodítka.
Psa nemám,do panelákového bytu bych psa ani nechtěla,pokud by to nebyl psík velikosti rukavice,a to už zase nejsou psi,to jsou živé plyšové hračky.Větší pes se podle mě do bytu nehodí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Máme dvě feny,běžně chodí bez vodítka a není s nimi žádný problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirkajirka

Názor na psy mám stejný jak na lidi. Někteří jsou slušně vychovaný a nejsou s nimi žádné problémy a někteří jsou nevychovaný a pak jsou problémy.Za vše může ale rodič nebo majitel.To že pes třeba udělá na chodníku hovínko za to skutečně nemůže. Jestli někdo nechodí do práce a krade taky v podstatě nemůže. V obou případech je na vině majitel nebo rodič. Pejska mám foxteriera drsnosrstého Dášenku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já mám pejska na dlouhým provázku a mám strach ze psů, co okolo běhají bez vodítka a bez náhubku, kolikrát jsou to psy velcí a mohitní a od pejskařů poslouchám horory – roztrhanej, několik stehů atd.Je to sprostárna od jejich majitelů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

když nejsou agresivní a nenapadají lidi tak mě nevadí. Ale agresivního psa co by po mě šel, bych na místě zastřelil.Udělal jsem to už jednou a klidně to udělám znovu,když si lidi pořídí psa a neumí ho vychovat nebo ho neuhlídají,tak co s ním jinýho a pána zavřít pokud pes někomu ublíží.
Jinak mi nevadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tutu2000

Od té doby , co jsem shlédla video o tom, jak pes polítává vedle pána bez vodítka a záhy pána seberou policajti a psa zastřelí jen proto , že chtěl chránit svého pána, radši už mého mazlíčka spíše držím na vodítku, ale i tak ho někdy vypustím aby si užil volnost v přírodě na vycházce ale nenechává mě to klidnou , co když jí přeletí přez nos třeba zajíc nebo srnka , to potom aspon 30 min. až 1 hod. hledáme, :/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nela Pávková

Když není ten pes nějak nemocný a nebezpečný tak ať běhají bez vodítek. Už se tady zmiňovalo že záleží jen na povaze toho psa, samozřejmě to je pravda a na té velikosti opravdu nezáleží.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
123123123

To jsem rád že se tu najdou milovníci psu a né jen zaostalí lidé co je týrájí. Poslední dobou jse toho okolo mě točí až moc.
Trest smrti za to !

před 3596 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Máš na to trošku černobílý pohled, ty treste smrti. Já psy rád nemám, ale to neznamená, že když kolem mě nějaký projde, tak že ho kopnu nebo něčím píchnu. Prostě je jen nemám rád.

před 3596 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
123123123

Ja mam v paneláku psa velkost okolo 40 cm když stoj na 4 nohou a jsem snim věčinu dne venku

před 3597 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Já znám lidi,co měli v panelovém bytě německýho ovčáka,kterej nebyl vzrůstem zrovna malej.Každého věc,jestli má v bytě psa malého nebo velkého,já to za dobrý nápad nepovažuju.

před 3597 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek