Zlatý

Setkali jste se s krádežemi na hřbitově?

Strašný pocit, bezmocnost... jakási morální újma...

Včera jsem dala na hrob vázu s květinami a ve 2 lampách zapálila svíčky. Dnes pusto a prázdno... Loni se někomu hodily papírové kytky, proto je vytahal z věnce...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Staráme se o dva hroby a z obou nám víckrát zmizely kytky a keře. Živé, rostlé, zasázené v hlíně. Prostě se někomu líbily, tak si půlku trsu ukopl. To mi přijde jako hnus na druhou. Nejenže si vezmete něco, co není vaše, ale navíc se o tu kytku někdo staral, měl ji rád a pak tam přijde a vidí z ní jen hynoucí zlomek... :o/ navíc jak říká máma, kdyby si kdokoli slušně řekl, jestli by mu nedala větvičku, ráda by mu ji dala a ještě poradila, jak to pěstovat. Někteří lidi jsou hovada a nerespektujou soukromý vlastnictví.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak to je opravdu smutné, zrovna jsem přijela ze hřbitova a neumím si představit, že by se něco takového stalo a nevím jak bych se zachovala, kdybych ty věci spatřila třeba o pár hrobů dál. Věřte ,že bych se neudržela - asi bych si je ukradla zpět, ale vysvětlujte pak někomu, že je to vlastně vaše. Je to fakt zrůdnost okrást mrtvého.Jak z toho může mít někdo radost .....nechápu.To udělá snad jen nějaký necita nebo pomatenec.

Se divíte? Sme přeci v čechách!!!

Zlatý

Ano lidem není už nic svaté,bohužel.Také to znám.

Bronzový

Každý rok si dělám svou kytici hna hrob a málo kdy mi tam zůstane.Letos jsem se na to vykašlala,koupila kytku v květináči,zahrabala ji do země a budu jen doufat....

Zlatý

Samozřejmě,je to každoroční problém.Zdá se mi,že v posledních letech, se to stává ve stále větší míře.Kytky,věnce se kradou a znovu prodávají.
Tady se nedá mluvit o svědomí a morálce.
Je to tak-bohužel.

Když jsem dělal v Židlochovicích, nedávno, starý soused si nám pracovníkům postěžoval že mu telefonovali že na ústředním hřbitově už ty macešky nejsou. No co na to říct? Tak byl z toho naštvaný. Mám názor že tohle určitě kradou prodavačky. Protože těm jde o peníze aby toho hodně prodaly a nemusely pro další zboží jezdit daleko. Tak bych zakázal takový stánkový prodej u zastávek a hřbitovů, jinak se takového chování nezbavíme. Pochybuji o tom, že by si někdo na hrob dával kradené! To tam přece nedají nic ne?

Pokročilý

Ano, i u nás na vysočině se krade na hřbitově. Pokaždé mě to rozčílí, jak to někdo může udělat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3360
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1451
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1078
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.