Jirkaaqaa

§ 158 odstavec 6

Přišel mi dopis k podání vysvětlení podle § 158 odstavec 6 nevíte co to znamená, tedy čeho se to může týkat?

Nejlepší odpověď
anonym

§ 158 odstavec 6 zní – „Policejní orgán je oprávněn vyzvat osobu, aby se dostavila k podání vysvětlení ve stanovené době na určené místo; v řízení o zločinu je osoba povinna výzvě vyhovět ihned. Jestliže se osoba, která byla řádně vyzvána k podání vysvětlení, bez dostatečné omluvy nedostaví, může být předvedena. Na to a na jiné následky nedostavení (§ 66) musí být taková osoba upozorněna.“
To´s to moc neupřesnil…
😉
No – buďto jsi něco provedl a nebo byl něčeho svědkem – vzpomínej.

Další odpovědi
zzzzz

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/podani-vysvetleni-podle-158-odst-6-trestniho-radu

Drap

tady máš přesní znění. Pokud se tedy jedná o trestní řád

(6) O obsahu vysvětlení, která nemají povahu neodkladného nebo neopakovatelného úkonu, se sepíše úřední záznam. Úřední záznam slouží státnímu zástupci a obviněnému ke zvážení návrhu, aby osoba, která takové vysvětlení podala, byla vyslechnuta jako svědek, a soudu k úvaze, zda takový důkaz provede. Úřední záznam lze v řízení před soudem užít jako důkaz pouze za podmínek stanovených tímto zákonem. Je-li ten, kdo podal vysvětlení, později vyslýchán jako svědek nebo jako obviněný, nemůže mu být záznam přečten, nebo jinak konstatován jeho obsah.

lota

Je to z Trestního řádu (http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-rad/cast-2-hlava-9-paragraf-158), ale je to příliš obecné na to, abychom tu věděli, čeho se to týká.

klumprt

Jak píše mowla, buďto jsi něco provedl, nebo byl něčeho svědkem. A jedná se o trestný čin.

Pokud se tomu budeš bez omluvy vyhýbat, můžeš být předveden a můžeš dostat pořádkovou pokutu, ale to je určitě na předvolání napsáno.

Pokud se ti nehodí termín, doporučuju telefonicky domluvit jiný. Předem.

arygnoc

to sa dozviete tam.

§ 158

(6) Policejní orgán je oprávněn vyzvat osobu, aby se dostavila k podání vysvětlení ve stanovené době na určené místo; v řízení o zločinu je osoba povinna výzvě vyhovět ihned. Jestliže se osoba, která byla řádně vyzvána k podání vysvětlení, bez dostatečné omluvy nedostaví, může být předvedena. Na to a na jiné následky nedostavení (§ 66) musí být taková osoba upozorněna.