44pepino

podání vysvětlení

Dobrý den, dnes jsem dostala výzvu k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu- předmětem výzvy je podání vysvětlení prodej zboží na internetovém porále mimibazar ( zde jsem 1 prodala boty a koupila asi 12× různé věci), nedomnívám se, že je to trestné a že bych proto měla být stíhána nebo nějak obtěžována hospodářskou kriminálkou. Můžete mi někdo poradit o co jde?, díky
Doplňuji:
Jj, máte pravdu, o obtěžování…(chá­pu, že je to nutné), ale nyní to tak cítím, dostavit se mám až za týden a mám toho nyní plnou hlau, nevím o co jde, proti komu má být trestní stíhání vedeno, zda jsem jen svědek nebo je to proti mě( v dnešní době bych se ani nedivila, že by někomu leželi v žaludku jedny mnou prodané boty přes internet) atd.., je možné to podle čísla jednacího nějak vyhledat?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Vysvětlení se může týkat někoho, od koho jsi ty věci kupovala, ne tebe. Nebrala bych to jako obtěžování, ale jako spolupráci při odhalování nepravostí a to je snad potřebné, jinak se toho nezbavíme.

Další odpovědi
anonym

Dobrý den.
Jestliže Vás žádá PČR o podání vysvětlení k prodeji a koupi zboží na internetovém portále, tak zde máte již konkrétně uvedeno, v jaké věci bude vysvětlení požadováno. Nepřemýšlejte o tom, proč chce to vysvětlení policie právě po Vás. Až se na policii dostavíte, budete řádně poučena, v jaké věci a proč po Vás je vysvětlení požadováno.
Sama jistě víte, kolik nešvarů a, bohužel, ve všech oblastech se dnes praktikuje. Buďte ráda, že Vašim přičiněním se alespoň část nápravy může uskutečnit.

pusinka50

Kdy jsi prodala boty? Myslím, že z takovýchto prodejů se musí platit daň z příjmu, ale pochybuji, že by tě sháněli kvůli jednomu prodeji. I když u nás je možné všechno. Nemstí se ti někdo za něco, že by tě udal, že tam dlouhodobě vesele prodáváš a neplatíš daně? Jinak bych to brala spíš, že někdo na portále se třeba obohacuje a zvou tě jako svědka, který od dotyčného nakupoval