Pokročilý

roční zúčtování daně - povinnost???

manželka za minulý rok pracovala u dvou zaměstnavatelů (na smlouvu) Zbytek roku budˇ na ÚP nebo pracovala na dohodu.
1. zaměstnavatel - 2,5 měsíce
2. zam. - 1,5 měs(v Rakousku, sezonní práce)
jelikož by do 15.2. se asi těžko nějak domluvila s 2. zam.(Rakušan), který by ji to vyúčtování provedl CO DĚLAT?
MUSÍ to vyúčt. udělat manželka sama? Jaké jsou případné sankce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Vyúčtování zálohové a srážkové daně má termín k předložení FÚ do 20.3.2012. Mám za to, že do té doby potvrzení o příjmu manželky seženete. Kdyby hrozilo, že termín nebudete schopni přesto splnit, zajděte se včas domluvit na Finanční úřad o dalším postupu. Manželka vyúčtování sama udělat nemusí, může se obrátit na jakoukoliv účetní, aby jí přehled za úplatu vypracovala. Kdyby manželka byla k 31.12.2011 zaměstnaná, toto vyúčtování by za ni zpracovala mzdová účetní.

Další odpovědi:

Bronzový

Nevím,jestli mám pravdu,ale u soukromé osoby se asi nic neděje.Já jsem neměla zúčtování daně asi tři roky a každému to bylo jedno.Potom jsem zjistila,že si to můžu dát až tři roky zpětně,abych dostala nějaké peníze.Našla jsem někoho,kdo dělá účetnictví,který mi to udělal,zašla jsem na finační úřad,někdy v srpnu,tam to vzali,nic mi neřekli a poslali peníze. Potom jsem to tak dělala,každý rok,někdy v létě, až jsem si vzpoměla a tam,kde jsem nemohla doložit zaměstnání,jsem napsala čestné prohlášení.Teď mi to dělá zaměstnavatel.Já myslím,že je to povinné jenom u podnikatelů,jinak si zajděte na finančák a zeptejte se,co s těma měsíci co nemůžete doložit,a když je požádáte,tak Vám to třeba pomůžou vyplnit.Nebo se tam zeptejte,jestli je to vůbec nutné podávat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 207
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.