mrtula

Jak dlouho musim pracovat,aby mi vratili vratku na dani???

Pracovala jsem jen mesic a půl a skoncila jsem na PN. Mám dvě děti ve věku 8 a 16 let.
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, tak není důležité jak dlouho pracujete. Vyúčtování se dělá v prvním pololetí dalšího roku (zpravidla zaměstnavatel v únoru dělá přiznání zaměstnancům, jinak můžete podat daňové přiznání sama, tuším asi do 15. března – bez záruky, nebo přes daňového poradce někdy do června)

ivzez

Jste ještě zaměstnaná nebo už zaměstnání skončilo?

Jestli jste u zaměstnavatele podepsala prohlášení k dani z příjmu (pokud ne, můžete podepsat dodatečně), můžete jej po skončení roku požádat o provedení ročního zúčtování daně z příjmu.

Písemnou žádost byste musela poslednímu zaměstnavateli z r. 2013 musela doručit do 15. února 2014 včetně. Pozor, 15. února už musí být žádost u zaměstnavatele, doporučuji ji odeslat alespoň týden před uvedeným datem.

Vrátit daň je možné maximálně do výše zaplacených záloh.
Pro přiznání daňového bonusu byste musela v r. 2013 dosáhnout
výdělků ve výši 6 x polovina minimální mzdy.

Do roku 2012 šlo o částku 48.000 Kč za rok,
letos by mělo jít o částku 49.250 Kč.

Částku 49.250 Kč nemám ověřenu, pouze jsem propočetla s navýšením minimální od srpna 2013.

Přesné informace byste měla získat na FÚ.
Doplňuji:
Zaměstnavatel provede roční zúčtování v březnu
a případný přeplatek daně vrátí v dubnu
(spolu s výplatou za březen).

Další možností je vyžádat si od všech zaměstnavatelů z r. 2013 potvrzení o příjmech a odvedených zálohách daně a sama podat daňové přiznání.

Pokud jstte v r. 2013 neměla souběžně dva nebo více zaměstnavatelů
nebo pokud jste souběžně se zaměstnáním nepodnikala, nemáte povinnost daňové přiznání podávat. V takovém případě byste mohla daňové přiznání podat kdykoliv v průběhu dalších dvou nebo tří let (tuším až do roku 2016).

Termíny uvedené v odpovědi nade mnou by se na Vás nevztahovaly,
ty se vztahují pouze na osoby, které jsou povinny daňové přiznání podat..