jmachan

jsem duchodce kolik si muzu privydelat aniz bych platil dane?

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den, u klasického starobního důchodu si můžete přivydělávat bez omezení. Od ledna 2012 dochází u DPP ke změně a od částky 10.000,– Kč se bude odvádět i sociální i zdravotní pojištění. Měsíční odměnu si tedy sjednejte pod 10.000,– Kč. Prohlášení poplatníka podepsat můžete a měsíčně Vám bude uplatněna sleva na dani na poplatníka. Nebudete-li mít v roce 2012 žádný další příjem ze závislé činnosti, tak Vám zaměstnavatel může udělat roční zúčtování záloh na daň. Předpokládám, že když si chcete přivydělat, tak máte roční výši důchodu pod 288.000,– Kč, a tak nemáte povinnost si podávat daňové přiznání sám.

Zdroj: http://poradna­.finance.cz/mzdy/562­33/