januli

daňové zúčtování-může zaměstnavatel odmítnout zpracovat?

Jsem zaměstnaná sedm let v jedné firmě,vždy mi dělala roční zúčtování daní firemní účetní.Letos to odmítla s tím,že jsem zrušila loni úrazovou pojistku,kterou jsem uplatňovala v zúčtování a že by to bylo pro ni složité.
Chtěla bych vědět,jestli je povinná mi daně udělat,když nemám jiný příjem,než z zaměstnání.Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Otázka je zavádějící. V případě zrušení životního pojištění, na které jste předtím uplaňovala odpočty, máte povinnost podat daňové přiznání a tyto příjmy dodanit. To nemá nic společného se zúčtováním. Mzdová účtní vám s tím může poradit, ale samozřejmě není její povinnost to dělat za vás.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to její povinností.

Mapel

Každý zaměstnavatel je povinen (když máte podepsané růžové papíry a pokud máte pracovní smlouvu a jeden příjem, tak je máte podepsané) udělat roční zúčtování záloh na daně. To mu přímo ukládá zákon.

johana 56

Původně jsem vložila odkaz,týkající se životního,ne urazového pojištění.Zdál se mi zavádějící,požádala o odstranění.
Při možnosti dańové úlevy dle zadaných informací zřejmě nebude jednoznačné.Raději se obraťte přímo na příslušný FÚ.

Vše,co bylo možno zjistit

Dobrý den,

jestli dobře rozumíme informaci, že jste zrušila životní pojištění a musíte dodanit v minulých letech uplatněné nezdanitelné části základu daně (pojistné na životní pojištění), tak z tohoto důvodu jste skutečně povinna podat daňové přiznání.

Vaše informace o „zrušení úrazového pojištění“ (domníváme se, že se jedná o životní pojištění) jsou však natolik stručné, že naše odpověď se týká jen standardního ukončení „životního pojištění“ podle zákona 586/1992, o daních z příjmů, § 15 odst. 6., resp. téhož zákona § 10.

]
Sent: Sunday, February 01, 2015 2:18 PM
To: info@konto-plus.cz
Subject: Vzkaz z konto-plus.cz