2vk2

Průměr IQ dvanáctileté dívky

Jaký myslíte, že je průměr?
pozn. moje dvanáctiletá dcera má 104

Nejlepší odpověď
mojitek

IQ je dost zavadejici informace.Znam cloveka co ma 3 statnice z jazyku,VŠ a pritom je naprosto nepouzitelny…

Další odpovědi
anonym

nevím jaký je průměr dětí,ale zkuste to tady na tom odkazu
http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/vzdelava­ni/126229-mali-geniove-kde-zmerit-iq-detem.html

Bunnik

Číslo IQ v sobě už věk zahrnuje. Když si někdo udělá IQ test, vždycky zadá věk a pak to počítač podle věku vygeneruje NEBO výsledek hledá v tabulce podle věku.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­teligence

I podle vzorce v odkazu je hodnota IQ vypočtena i z věku.

Takže průměr je pro všechny, je věkově nezávislý a je kolem 100.

Bunnik

mojitek: IQ je jediná měřitelná veličina související s myšlením. Je přesně definovaná a zaměřuje se jen na určité aspekty myšlení, vnímání, paměti, logiky…

Ale jedno je jasné, je to veličina určená k: měření „teoretických schopností“… však i Albert Einstein je známý tím, že měl velmi vysoké IQ, ale nebyl schopný koupit rohlíky.