dvdk

Prosím poraďte ohledně windows 7 OEM.

Nainstaloval jsem na NTB acer Windows 7 original od Microsoftu(nechtěl jsem recovery kvůli tomu množství programů, co zpomaluje systém…). Vše jsem nainstaloval, použil Pkey zespodu NTB… Poté jsem to měl aktivovat a objevilo se mi toto okno: http://img24.eu/v-5vfarnqd.png
Prosím poraďte, jak to mám aktivovat
Doplňuji:
Licence i cd jsou 64 bit, ale bojim se, že se s těma „Microsofťákama“ budu meset hodiny a hodiny dohadovat

Nejlepší odpověď
jpau

Koupil jsem si počítač pouze s OEM štítkem a instalačku si stáhnul, takže jsem v podstatě ve stejné situaci jako Ty (tím pádem mi nejde do hlavy, co napsal cochee ale příliš o tom nevím, takže to nechci zpochybňovat).

Je to jednoduchý, dej ten telefonní systém, zavoláš na tu jejich linku, tam ti záznamník (tzn. s člověkem se vůbec nebavíš – je třeba se k tomu jenom dostřílet, např. „Pro aktivaci produktu zadejte 1“ apod.), nadiktuje kurevsky dlouhou sadu znaků, tu přepíšeš a dáš aktivovat. No a to je všechno.

Další odpovědi
Bedy

Normálně použijte ten automatizovaný telefonní systém, tam se ukáže číslo, na které zavoláte a půjde to normálně.
Já takhle Windows aktivuji normálně, protože je to bezpečnější volba. Ono při tý aktivací se Microsoft toho dozví víc, než dost 🙂

Je možné, že jste použil nesprávnou edici pro aktivaci – máte dejme tomu klíč na 64bitovou edici a Vy jste použil 32bitovou…
Doplňuji:
Při nejhorším použijte ten Recovery disk a tam ty reklamní programy si odinstalujte přes AdwCleaner nebo SlimComputer. A co AdwCleaner nebo ten SlimComputer neodstraní, tak si odinstalujete ruč­ně…

cochee

Problém je ten, že ten PKey zespodu ntb je key pro edici (správně: disribuční kanál) OEM, kterou obsahuje i ten Recovery. Vy jste ale nainstaloval krabicovou edici, zvanou Retail – na tu PKey pro OEM nefunguje (a obráceně to samozřejmě platí taky). Řešením je sehnat si obraz (image) nebo přímo disk s OEM edicí OS. Pozn.: PKey pro 32– i 64-bit verzi jsou u stejné edice stejné.
Doplňuji:
Opravuji: *distribuční. A s těma Microsofťákama se budete dohadovat, pokud to nevzdáte, až do konce života – retailové Sedmy vám prostě jako OEM neaktivují 🙂

cochee

dvdk, napište pak, jestli ta aktivace zafungovala, díky.

cochee

jpau: http://pcworld­.cz/software/win­dows-7-rozhovor-s-microsoftem-na-tema-licenci-8190 otázka číslo 7 – trošku pro objasnění. Z toho vyplývá, že pravdu můžeme mít nakonec oba. Zde ale konkrétně záleží skutečně na tom, zda dvdk stáhl image OEM nebo Retail. Pokud má OEM, tak ta aktivace pomocí „plechové huby“ bude fungovat, to ano.

jpau

Asi jsem debil ale stejně tomu nerozumím. Přečetl jsem si otázku číslo 7. a chápu to takto:

Jsou dvě varianty online registrace. Případ můj a dvdk, máme licenci, resp. oem štítek, instalačku pro daný systém a jeho verzi. Pak tedy vyvstane ten problém popsaný výše a to, že je vyžadována registrace přes telefonní linku (nevím na základě čeho se to určuje, ale když jsem takto instaloval Windos XP se zakoupeným médiem – tzn. jsem se pasoval na pozici OEM Buildera tak jsem si mohl vybrat mezi telefonickou a online registrací – product key pochopitelně zadávám vždy). Takže mám legální systém a musel jsem ho odemknout klíčem z OEM štítku a aktivovat (online nebo telefonicky) – to je u produktů MS běžný postup.

Druhou variantu chápu tak, že nějaký smluvní Builder (HP, Lenovo, …), který dodává systém např. na image, která je na disku v rámci usnadnění práce svým userům zautomatizuje tento krok a systém se zaragistruje automaticky. Pravděpodobně to tak půjde pouze v případě, je-li systém instalovaný řádně z image ale ne z nějakého jiného média (např. placka vypálená z multilicence) – pak by, alespoň dle mého názoru, měla nastat situace popsaná v odstavci výše.

V podstatě je možné, že mluvíme oba o tom samém – nevím, asi je to v daném případě jedno 🙂, každopádně pokud plácám blbosti rád se nechám poučit.

cochee

Musím se přiznat, já jsem aktivaci Windows ještě neprováděl, důvodem je to, že takovýto typ Windows nepoužívám… (pssst…) ale zřejmě jde o to, že online aktivace se povede a provede pouze poprvé, tj. při prvním použití PKey. Podruhé už se nepovede, protože použitý PKey má Microsoft už v databázi jakou použitý a je proto nutné použít telefon, kdy jsou vyžadovány k aktivaci doplňkové informace.

jpau

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že to takhle nefunguje. Registrace se provádí VŽDY po instalaci a jsou k dispozici VŽDY stejné možnosti. Můj ničím nepodložený osobní názor je ten, že XP mám na originální médiu (tzn. nějaká forma digitálního podpisu) a instalaci Vist mám vytvořenou vlastní – stáhl jsem si nějakou kradenou a podrobil legální registraci – tzn. legální pkey a telefonická registrace → stejný případ jako u tazatele – nicméně pokud existuje nějaká forma podpisu tak chybí…

cochee

Aha, no já mám pocit, že registrace či aktivace se u XP, Vista a Seven liší navzájem. Pěkný gulášek ;)