Ondrej01

Prosím, po čem mám přibrat? Už jsem bezradný

Zdravím, už mě opravdu nebaví mých 56kg při výšce 180cm, musím něco přibrat. Je mi 14 let. Jím až jsem nafouklý, asi 5 jídel denně + svačiny, sušenky, cukroví atp. dokonce asi tak 90% nezdravého jídla. Jsem bezradný, doktorka mi poradí ať víc jím (ach bože) jako kdyby to šlo. :/ V rodině jsem přitom největší jedlík, 8 knedlíků ne každý ke svíčkový unese. Prosím, poraďte mi nějaký přípravek, doplněk stravy nebo třeba prášky, které nemají žádné vedlejší účinky a žádný orgán neničí. Něco co mi pomůže, tohle už je hrůza, jediná věc na mém těle která mi opravdu vadí. Kosti u ruky mám úplně ploché, hrudník a nohy u stehen bych řekl že mám normální. Díky moc :((

Nejlepší odpověď
Damiana

Máš rychlý metabolismus, jsi mladý a jsi čahoun. Teď s tím zkrátka nic moc nenaděláš. Můžeš se zaměřit na sladkosti a bílkoviny ve stravě, ale stejně myslím, že to v klidu tvé tělo spálí. Jsi ve vývinu. Tak si hlavně nezkaz zdraví nějakými umělými preparáty a nech to na přírodě. Sportuj, posiluj (plavání je super), dopřej si hodně mléčných výrobků a kvalitních bílkovin (libové maso, tvaroh, sýry, mléko, jogurty). Základem je zdravé tělo a silné, pevné kosti. Jen neboj, časem se to „srovná“ a budeš v „normě“. Nebo také ne. Možná patříš do skupiny „šlacháčů“, kteří se mohou ládovat od rána do večera čím chtějí a nepřiberou. Jen si hlavně zbytečně neznič kvůli vysněné figuře zažívání. 🙂

Další odpovědi
anonym

Ondreji01, už jsem se bála, že se mi Tvou otázku nepodaří dohledat. Mám hubeňoura známého z Ostravy, který má problémy se štítnou žlázou a není schopný přibrat. Je to prostě vytáhlá nitěnka.
Ptala jsem se, co prováděl se svým jídelníčkem on, protože teď přibral asi 5 kg.
Začal popíjet čaj Hannasaki. Má mít za účinek „regulaci“ váhy. Dalo by se tedy předpokládat, že spíše po něm bude uživatel hubnout, ale naopak. Ten čaj redukuje nerovnováhu v trávicím traktu. Píšete, že máte problémy přibrat. Něco tomu zřejmě brání. Vyzkoušejte tuto metodu. Ublížit Vám nemůže. Když pomohla Karlovi, tak proč ne Vám? Přeji hodně zdaru.

jpau

Já bych ti předepsal 3× 0,5l denně nějakého ležáku (pivo) s kamarády v hospodě a bylo by to hned – díky tomu teď řeším opačný problém 🙂.

RyuzakiKate

Já ti tak závidím… Tohle by se mi fakt hodilo… Když tak jíš, můžeš zkusit posilovat, aby se ti vytvořila nějaká svalová hmota, jinak souhlasím s doporučením pití piva, je to navíc i zdravé :)

mojitek

Tvoje starosti bych chtěl mít.To není narážka,ale fakt,že se mě tohle nikdy netýkalo.Zřejmě máš rychlý metabolismus.Po­radím ti jedno-dělej nějaký silový sport,začni chodit do posilky.Po otrkání cvič s většíma vahama a s míň opakováním-takhle se nabírá svalová hmota.Po 2 měsících už uvidíš výsledek.

pizlicka

miluji tyhle hubene,vysoke typy.ale chybu delas,ze jis nezdrave.potrebujes telo vyzivit.takze zarad vyzivna jidla.v tvem veku bych jinak hubenost neresila.takze si najdi,co jsou vyzivna jidla,co by meli obsahovat a do toho zkuscvicit.naberes trochu svalstvo.ale 14let je opravdu nizky vek na to,abys vypadal jak rambo.telo,az se prestane vyvijet,tak zacne samo ukladat tuk,kam je treba.opravdu bych to neresila,jen upravila jidelnicek na vice vyzivny,nez nezdravi.uvedu priklad-ja,pokud se budu cpat nonstop nezdrave,ale bude mi v tele chybet prvek jako treba zelezo,budu hubena,bleda,a vypadat jako podvizivena.pokud tento prvek doplnim ve strave,zacnu pribirat,aniz bych se cpala.takze staci odbornika,ktery ti z krve zjisti,jestli nemas nedostatek nejakeho mineralu v tele.pokud ne,je to tim,ze jsi ve vyvinu.a to neovlivnis.

anonym

tady to máš…:-))http://www.i­muz.cz/jak-pribrat-na-vaze/