Zuzik

Na co je tvaroh? Na hubnutí nebo na přibrání?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na co se vlastně jí tvaroh. Momentálně cvičím a vždycky si poté dám tvaroh třeba s banánem. No a chci zhubnout, ale bratr mi říká, že to je spíše na přibrání. A přibrat vážně nechci. Jak to teda je? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

http://www.vyziva-pro-fitness.cz/rs/dieta-hubnuti/ovoce-pri-diete/

BANÁN – absolutně nevhodné ovoce na hubnutí. Obsahuje totiž hodně cukru. Je doslova energetickou bombou. Dva banány mají tolik energie, že ji spálíte až po 90 minutách namáhavé činnosti. (398 kj/95 kcal)

Vybrat si raději jiné ovoce.

Tvaroh patří mezi potraviny s nízkým glykemickým indexem, a proto velmi dobře zasytí. Má málo kalorií, v light podobě je téměř bez tuku, a přesto přináší do organismu pro zdraví důležité bílkoviny.

Ovšem odtučněním zmizí z tvarohu některé vitamíny rozpustné v tuku, například áčko, které je pak nutné doplnit jinou formou. Kromě toho jsou plnější tvarohy i chutnější, neboť jak známo, tuk vede chuť a tělo jej potřebuje.

Takže záleží na množství, které sníte.. Dá se po něm zhubnout, ale i přibrat.

Jak to bývá častým zjevem, informace se různí.

Z různých zdrojů.

Další odpovědi
marci1

Tvaroh, pokud není s cukrem, není určitě na přibrání ( cca 109 kcal/100 gr ). Průměrně velký banán 88 kcal/100 gr. Viz kalorické tabulky, ve kterých si můžeš najít všechny potraviny a zjistit kolik mají kcal : http://www.ka­loricketabulky­.cz/tvaroh-polotucny/

cochee

Tvaroh je bohatým zdrojem bílkovin, které potřebují svaly pro svou výstavbu. Čím je tvaroh méně tučný, tím méně energie obsahuje (a taky bohužel ne tak dobře chutná 😉 ) pozn. Kaxx, máš to pomotané, tvaroh není ze sýra, naopak některé sýry jsou vyráběny z tvarohu, dokonce syrečky (tvarůžky) téměř 100% z něj. Jde furt o ten obsah tuku.

Kaxx

Já si myslím, že tvůj bratr má pravdu. Jelikož je vyroben ze syru.

Emefej

Tvaroh je plný bílkovin, moc se po něm nehubne.

Emefej

marci1 > když teda tvaroh rozhodně není na přibrání, proč ho kulturisté její po kilech? Aby zhubli? Energetická hodnota, vyjádřená pomocí kcal je jedna věc, obsah stravitelných bílkovin je věc druhá. Po tvarohu nikdo rozhodně nezhubne, a vůbec přitom nezáleží na nějakých kaloriích.