Avatar uživatele
kukulicka

Proč třídíme odpad?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? flodur, Pájo, anonym před 4033 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Aby jsme zbytečně nemrhali surovinami, které jdou dále využít a neznečisťovali si životní prostředí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bedy

Protože řada suroviny se dá znovu využít.
Například papír se dá asi 4–5× recyklovat, a tím znovu použít. Mimochodem klasickým perem se na recyklák píše líp – vlastní zkušenost.
A takle to je i s plastama či sklem a jinými surovinami…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Třídím, protože je to docela zábava. U bytovky jsou dva kontejnery a já mám každý pátek, když vyběhnu ke kontejnerům na tříděný odpad 5 minut od domu, neskonale úžasný pocit, že nejsem stejná jako sousedky, co do kontejneru u domu nahází bez ladu a skladu úplně všechno. Baví mne nosit ten kousek cesty papíry a plasty. Není mi zatěžko nosit tam i sklo. Na další odpad tu máme pytle a svoz je jednou měsíčně. Neřeším, zda je něco pravdy na tom, že se odpad sveze někde na skládku na jednu hromadu, a myslím si, že třídit odpady smysl má a že je to jedna z cest ke zlepšení životního prostředí. Zdevastovali jsme si ho už dost. Někde musíme začít napravovat, co jsme sami pokazili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

protože tím chráníme naší planetu a tím i život našich potomků
Doplňuji:
je naprostá blbost co píše Iplatoon.citu­ji:Protože firmy, co pak odpad svážejí, s ním mají pak lehčí práci a víc na tom vydělají ;)

děláje to pro naši planetu a hlavně pro zdraví všech!

Upravil/a: Braník

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
flodur

Se všemi vámi souhlasím ale stejně nechápu proč odpad třídíme.K nám před dům přijede jediné auto a všechny kontejnery z rostříděným odpadem vysypou dohromady do tohoto jednoho auta a odjedou.Takže nechápu proč to třídíme,/podle mě asi zbytečně/.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Protože firmy, co pak odpad svážejí, s ním mají pak lehčí práci a víc na tom vydělají ;)
No abych byl objektivní, je potřeba říct, že kdybysme odpad netřídili, tak by spousta takových firem ani neexistovala a tenhle druh podnikání by možná neexistoval taky. V každém případě je třídění správné, ale nedělal bych z toho tragédii, či nějakou povinnost. Je to na každém z nás jednotlivě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek