kukulicka

Proč třídíme odpad?

Nejlepší odpověď
Drap

Aby jsme zbytečně nemrhali surovinami, které jdou dále využít a neznečisťovali si životní prostředí.

Další odpovědi
Bedy

Protože řada suroviny se dá znovu využít.
Například papír se dá asi 4–5× recyklovat, a tím znovu použít. Mimochodem klasickým perem se na recyklák píše líp – vlastní zkušenost.
A takle to je i s plastama či sklem a jinými surovinami…

anonym

Třídím, protože je to docela zábava. U bytovky jsou dva kontejnery a já mám každý pátek, když vyběhnu ke kontejnerům na tříděný odpad 5 minut od domu, neskonale úžasný pocit, že nejsem stejná jako sousedky, co do kontejneru u domu nahází bez ladu a skladu úplně všechno. Baví mne nosit ten kousek cesty papíry a plasty. Není mi zatěžko nosit tam i sklo. Na další odpad tu máme pytle a svoz je jednou měsíčně. Neřeším, zda je něco pravdy na tom, že se odpad sveze někde na skládku na jednu hromadu, a myslím si, že třídit odpady smysl má a že je to jedna z cest ke zlepšení životního prostředí. Zdevastovali jsme si ho už dost. Někde musíme začít napravovat, co jsme sami pokazili.

Braník

protože tím chráníme naší planetu a tím i život našich potomků
Doplňuji:
je naprostá blbost co píše Iplatoon.citu­ji:Protože firmy, co pak odpad svážejí, s ním mají pak lehčí práci a víc na tom vydělají ;)

děláje to pro naši planetu a hlavně pro zdraví všech!

flodur

Se všemi vámi souhlasím ale stejně nechápu proč odpad třídíme.K nám před dům přijede jediné auto a všechny kontejnery z rostříděným odpadem vysypou dohromady do tohoto jednoho auta a odjedou.Takže nechápu proč to třídíme,/podle mě asi zbytečně/.

pl4toon

Protože firmy, co pak odpad svážejí, s ním mají pak lehčí práci a víc na tom vydělají ;)
No abych byl objektivní, je potřeba říct, že kdybysme odpad netřídili, tak by spousta takových firem ani neexistovala a tenhle druh podnikání by možná neexistoval taky. V každém případě je třídění správné, ale nedělal bych z toho tragédii, či nějakou povinnost. Je to na každém z nás jednotlivě.