Avatar uživatele
gecco

Třídíte odpad pro další možnou recyklaci? A víte, jak s ním nakládá další zpracovatel?

Mnohde je obsah vytříděných kontejnerů prostě zase sesypán na jednu hromadu…
____________
Ač se to některým zdá nemožné, je to opravdu tak, že mnohde je vytříděný odpad opět ´zesměsněn´ a v lepším případě spálen, v horším uložen…
Někde, naopak, je do dalšího zpracování vytříděn i bioodpad.
😉
Proto jsem se ptal, zda víte, jak s vámi vytříděným odpadem zachází konkrétní další zpracovatel.
Konkrétně v Praze je zpracování tříděného odpadu na slušné úrovni.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: gecco

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? led, annas, pusinka50, tatanka, redy, JájsemRaibek, gagaga, jáára, marci1, Radomír.cz, Frogman, Smode před 2614 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pruzkumnik

Třídím a vím co se s tříděným odpadem děje dál
Byl jsem na exkurzi, je pravda, že se sváží na jedno místo, ale nemíchá se, popelářský auta to sypou do zdmi oddělených částí
Pak to jde na třídicí linku, viděl jsem linku na plast, vše, co tam nepatří, se vyháže do normálního odpadu
Už si to moc nepamatuju, ale vím, že na konci toho všeho byly takový plastový jakoby granule 😁
Však si zařiďte exkurzi.
Ještě ten den jsem byl i ve výrobně skleněných flašek, tam taky použivají vytříděný sklo, ale je docela kravina, co si spousty lidí myslí, že lahváče od piva končí v umývárně a pak se do umyté flaše zas plní pivo.
Jednoduše řečeno se flašky roztaví a udělají se z nich nové.
Zrovna když jsem tam byl, tak dělali flašky pro hnusnou Coca-Colu, ble.

Teď jsem našel video.
Tu čtvrthodinku to vydržíš.
https://youtu­.be/uyvRGjA_A0I
A nebo přejdi na 9 minutu
Tam je odpověď na tvou otázku

Upravil/a: quentos

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

Třídím.
Nezajímá mne, co si kdo kde vymýšlí…

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj, gecco Nahlásit


Avatar uživatele
RyuzakiKate

Jistě, přímo na recyklaci jsem měla před necelým rokem i prezentaci. A buzeruju jak doma, tak spolubydlící na bytě :D obzvlášť tam se nestačím divit, kolik se těch plastů nahromadí, je to strašný… No, ten odpad pak ještě dotřiďuje na třídicí lince, ale všecko se bohužel zrecyklovat nedá, například některé obaly ze směsí materiálů jsou neoddělitelné a putují tedy do směsi, např. tuba od zubní pasty, některé obaly od instantních kaší atp.
Podle mě je ještě důležitější odpadu předcházet. A to tak, že když už obal, tak místo plastu sklo nebo papír (mléko, chleba…). Běžnej smrtelník by si určitě myslel, že jsem úchyl, ale je mi to jedno, dělám to jak pro sebe, tak pro přírodu, kterou obdivuji a ctím. Odpady se opravdu dají zredukovat, chce to jen trochu přemýšlet, není to těžké. A je to i zábava, sama si vyrábím, krémy, zubní pastu, pleťové tonikum, balzám na rty, obdarovávám své blízké svými výtvory a vždy se setkám s pozitivní zpětnou vazbou :)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Front

Nemám finanční motivaci tak netřídím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
novvem

Já třídím pravidelně. Zrovna se mi tu objevila reklama na polštář z PET lahví. Oni to sesypávají, ale pak to ve sběrných dvorech zase vytřídí(alespoň co jsem slyšel a viděl na videu)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
majestic

Já netřídím vůbec. Pro mě je to naprosto zbytečné – byla by to jen ztráta času a vynaložení zbytečného úsilí, které se mi nikdy nevrátí zpět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

nemám finanční motivaci, možná se mi to ani nikdy „nevrátí zpět“, přesto třídím. Je možné, že recyklace všude nefunguje ideálně, mylím ale, že je opravdu hloupé v tomto případě vylévat s vaničkou i dítě. Chceme-li čistější životní prostředí a zároveň zachovat řadu cenných surovin, tak je recyklace něco naprosto nutného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Třídím a byla jsem se přesvědčit, jak s odpady zpracovatel nakládá. U nás to je v úplném pořádku, musím ty naše pochválit. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Mám kontejnery naproti domu,

Třídím odpad, takže se chovám ekologicky, protože jednu zbytečnou věc pomáhám dalšímu, pro mě neznámému, zpracovateli recyklovat v jinou, možná opět zbytečnou.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Mám velký poplatek za popelnici, proto třídím jen papír
toho mám hodně, jinak nic.
Minerálky nepiju a na plechovky tady kontejner nemáme.
...............

Ad John Wick

Máš úplnou pravdu. Táhnu se s popelnicí každých 14 dní
tak daleko až mi z toho praská v kolenou na stanoviště.
Teď v zimě nikdo neprohrnuje ani chodníky, cesty nic.
Všude je náledí, když není sníh to nikoho nezajímá.

Proč mám tedy ještě třídit a chodit ke kontejnerům?
s vědomím, že si zlámu nějakou končetinu :((

Stěžováním na úřady jsme si nepomohly, že prohrnují
jen silnice. Patříme pod město, platíme nájem bydlíme
ve dvoře staří a nemocní lidé. Nikdo k nám jezdit nebude :(

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Třídím odpad. Také jsem slyšela, že tříděný odpad sesypou na jednu hromadu na skládce. Není to blbost „jedna paní povídala“? Takový švajneraj by se snad donesl k uším ministra životního prostředí, ne? Chce od r. 2019 zvýšit poplatek za odpady až na 2.000 Kč/1 osobu. Říkal, že proto, aby lidi třídili odpad a mohl se recyklovat a zrušily se skládky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smode

Nikoliv. Protože to vím. Překvapuje mě jak mnoho lidí je ochotno ze sebe dělat hlupáky a ještě stále věří báchorce o třídění odpadu?! Vše zásadní je nakonec sesypáno na jednu hromadu ne mnohdy, ale VŽDY! Zajděte si prosím někam do spalovny ať víte jak to funguje. Ale ono je krásné raději si nalhávat že „jsem lepší než soused“ a věřit „autoritě“ v TV že ano :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
talka

„v Praze je zpracování tříděného odpadu na slušné úrovni.“
V ČB také!

Upravil/a: talka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
John Wick

No,třídím poctivě všechen odpad,ale jestli nějak drasticky zvednou poplatky za něj,tak se na to vykálím.Už nyní platíme za odpad tolik,že by mi měli pracovníci odpadového hospodářství přijít až domů pro koš,abych s ním nemusel.Navíc s tím tříděným odpadem město prý ještě obchoduje a má z toho peníze.Ovšem to je potom hnus,jestli to je pravda.

Upravil/a: John Wick

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

2 Pruzkumnik:
Vybitý lachouty se se vymyjí a jedou dál… -Výměna za vostrý…
Však jsou zálohovaný za 3.

Jinak s tebou souhlasím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jukatan

Pozor aby jste nebyl na omylu. Dá se s klidem smíchat papír a sklo a obyčejný ventilátor ho v třídírně opět rortřídí, zrovna tak železo a plast a.t.d. Hodně zpracovatelů odpadu tuto praxi využívá. Ušetří mnoho kilometrů při svozu odpadu a přitom zpracovává každý zvlášť.

Upravil/a: Jukatan

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Třídíme to tak nějak s citem. Nejsme zrovna nějací velcí fanatici, ale zároveň si uvědomujeme, že je to fakt potřeba. Hodně pak třeba využíváme také opakovatelné využitelné papírové tašky od https://www.ja­rico.cz/papiro­ve-tasky-a-pytle-papirove-tasky-katskup2510.php :) To mi přijde taky jako fajn věc. Proč třídit, když ty věci nemusím vůbec vyhazovat, že ? :)

Avatar uživatele
gecco

Talko – to nezpochybňuju…
😉

před 2613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

Smode: zdroj?

před 2614 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek