sepak

Děláte něco pro lepší život na této planetě, když vidite, jak si ji ničíme??

Určitě jste přemýšlely o tématu ohledně toho jak si ničíme naši planetu ( např. Kácení pralesů, těžení surovin atd. ). Má otázka zní děláte proto něco a když jo tak co ? díky předem za odpovědi.
Doplňuji:
Přemýšlely jste nad otázkou že sem vůbec nepatříme ? Díky za otázky :)

Nejlepší odpověď
zjentek

země bez nás- šťastná země ..čímž neříkám, že vraždím lidi :o

Další odpovědi
Irisa

Země nás určitě nepotřebuje a nejradši by se nás zbavila, už jsme tu natropili dost problémů… ale určitě to není tak strašné, jak se nám snaží média dramaticky nakukat. Oni nás jenom rozptylují od jiných problémů, abychom neměli dost energie na revoluce a jiná povstání…
K otázce… kromě toho, že šetřím vodou, se venku nechovám jako čuně a nerozhazuju odpadky, kde se mi zlíbí…
Doplňuji:
Jak říká arygnoc v diskusi: Příroda si umí poradit sama :)

marci1

Země potřebuje, abychom ji chránili, starali se, aby nebyla ničena a aby nám stále poskytovala radost z toho, že rozkvétá, bují, zelená se. Abychom stále pociťovali ten krásný pocit z toho, že my lidé a Země si dáváme jen to nejlepší, co si můžeme dát. Angažuji se třeba v akcích za čistý vzduch, který dýcháme. Pokud si ale lidé neuvědomí, že tím, že nakupují stále „předměty“, které k životu nutně nepotřebují, pak jistě hrozí naší Zemi záhuba. Ozonová díra, vykácené deštné pralesy, ovzduší, které nám způsobuje nejen dýchací potíže, astma, ale také rakovinu plic. Třeba i tuny odpadků a obalů, které nelze recyklovat. Ale nechci být za mentora, jistě každý tuší, co vše naši planetu ničí a může zahubit. Doufám, že si lidé včas toto nebezpečí záhuby uvědomí a přece jen se budou snažit Zemi včas zachránit. 🙂

MK44

Děláte pro to něco? – Mno, třídím odpad, aniž nějak ovlivňuji, co kdo s tím roztříděným odpadem udělá. Nekácím pralesy, netěžím suroviny ba ani nestavím dálnice a nájezdy, nevyrábím nerecyklovatelné obaly, nevypouštím síru ani popílek. A to proto, že to za mně dělají jiní a já muzikant jen používám finální produkty. Vy jste na tom jinak? ;-(

Ještě ke kategorickému tvrzení: Země nás potřebuje!
Není mi známo, že by Země ať už jako planeta nebo jako biosféra (gea) měla vědomí a tudíž i emoce jako je potřeba. Mimoto paleontologické nálezy nasvědčují, že Země tu byla miliardy let a docela dobře se po tu dobu bez nás oběšla. My potřebujeme Zemi! Pokud si zničíme, co potřebujeme k životu, Zemi na tom nebude záležet. Ať už se z toho nevzpamatuje nebo ať už se na ní obnoví podmínky pro život a popřípadě pro vznik nějaké méně destruktivní formy civilizace. Vědomí máme my. A není-li někde ve vesmíru nějaká „konkurence“, jsme jediní, kdo může uvažovat o smyslu bytí a s bytím vědomě nakládat. Takže my potřebujeme především nás samé. A v tom se bez Země neobejdeme.

Nevím, co myslíte slovem „patřit sem“, ale koukám, že těžké filosofie už je pro tentokrát dost … 😉

mosoj

Ano dělal jsem, když jsem prováděl jako žák sběr starého papíru.
Když vidím to mrhání papírem na kdejakou kravinu, tak si vždy vzpomenu na staré pionýrské heslo " šetřte naše lesy" sběrem starého papíru !!!
Vždyť se jenom tváříme, že nám na přírodě záleží, ale lžeme si do vlastní kapsy.

Kelt

Mohu souhlasit s tebou, že to chceš zlepšit. Všichni si přejí mít čisté prostředí, žít zdravě. Třídím odpad. Je to možná málo, ale jsou takoví, kteří to netřídí, ale vyhazují ven a tím znečišťují naše prostředí. Buď dělám to, co většina lidí, nebo dělám něco proti, a nebo jsem v tom ještě lepší, zdokonaluji to, co dělá většina lidí.

Fyzik

Jasně:

Recykluji (vlastně do popelnice házíme jen asi jednu pětinu všech odpadků)
Nevyhazuji igelitky a spoustu užitečných věcí
Nevlastním ani nepoužívám auto, jezdím hromadnou dopravou
Nad ekologií a mými volbami s tím souvisejícími denně přemýšlím
Sleduji ekologické servery (ekobonus, hybrid)
Rád bych v budoucnu studoval infrastrukturu, což s ekologií úzce souvisí

Ale ovlivňovat těžbu surovin, na to asi jen tak někdo nemá. A jestli patříme na svět, to těžko řešit. Prostě tu jednou jsme, tak s tím musíme dobře naložit.

Sabeth

Třídím odpad, vše hodím do popelnice, ne na zem.

Questman

Třídím suroviny.
Co je tohle za kecy, že sem nepatříme apod.? To může říct vážně jenom úplný idiot.
A to zživotňování Země je taky pěkně na hlavu… Myslete, je to jen kupa hlíny, kovu a vody, ne vaše babička :D

Ale k tomu vlivu jednotlivce… Třídím, protože to tak dělá i rodina a nepřemýšlím proč, ale když se kouknete jen třeba na množství zplodin, které denně vyprodukují různé tankery, nákladní lodě, vlaky, letadla, auta, továrny a množství těch co netřídí, tak je vliv jednoho člověka na celou Planetu opravdu zanedbatelný.
Spíš než my, by se o to měly starat vlády států a podniky. Elektrická auta už dnes existují, experimentální vodíková také a pokud se díváte na pořady jako Úniky do budoucnosti s Jamesem Woodsem, Gadget Show apod. tak víte, kolik úžasných projektů a technologií je na světě vyvíjeno právě teď. Spousta vynálezů se prostě ztratí buď proto, že se nepodaří sehnat investora nebo je velké firmy úmyslně odkoupí a zabrání jejich šíření prostě proto, že třeba automobilový průmysl úzce souvisí s těžbou ropy a tyto odvětví tvoří většinu příjmů většiny velkých států a společností, takže takový elektrický vůz se solidní marketingovou kampaní a relativně nízkou cenou by zruinoval ekonomiku většiny zemí a zbankrotoval tisíce firem a podniků –) připravil o práci miliony lidí…

Nojo, ale těch mých pár českých lahviček do zeleného kontejneru to má pak zachránit co? ;)

adamda

nejhorší je že hubíme přemnožená zvířata ale že jeden druh který je velmi přemnožený nikoho nezajímá (lidi)

huxa

Jak píše arygnoc, planeta je kus šutru, na ní je voda, možná bychom se mohli zajímat o rostliny, které jsou k nám blíže a jsou víceméně inteligentnější než kus hlíny.
Přemýšlel jsi nad tím, když ryješ zahrádku, sázíš trávník nebo si doma pěstuješ v truhlíku v hlíně nějakou rostlinu, jestli té hlíně neubližuješ?
Můžu tě ujistit, že jsem mluvil se Zemí a říká, že jí je narosto fuk, jestli na ní žijí dinosauři, jestli do ní vrazí meteorit nebo jestli ji zničí Slunce nebo lidstvo.
Z vědeckého hlediska Zemi brzy zničí již zmíněné Slunce, tudíž je jedno, jestli zde bude krásně rozvinutá flora a fauna a nebo naprosto mrtvo…
Jestliže v průběhu několika generací dojde ropa, zvýší se radioaktivita okolí, atd. většina tvorů (mezi nimi i lidé) to přežijí. Jsem sobec a proto recykluji plasty, sklo, papír a kov (dostanu za ně teď peníze a pomůžu tomu, aby se třeba papír za pár let prudce nezdražil kvůli jeho nedostatku)

Kaktus LPs

Možný je všechno a možná sem ani nepatříme…

arygnoc

popravde – zemi je to fuk.
príroda je tak múdra, že si poradí, neumiera prvýkrát.

pokiaľ máte na mysli ľudstvo, je to tiež fuk.
tu to zaprasíme a poberieme sa o dom ďalej, dovtedy, kým sa tu už nebude dať žiť, na to prídeme, ako zničiť ďalšie planéty.

xxxx*
pre tých, čo sa sťažujú, že nemôžu opalčekovať, tak sem:
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/19854 (hviezdičky)
alebo
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/19854?f=6
xxxx*

Questman

To máš pravdu. Takový dopad obřího asteroidu nebo výbuch supervulkánu (což už tu mnohokrát bylo, pro ty co nevědí) zničí povrch planety mnohem víc než nějaké ubohá tlupa dvounožců za pár tisíc let :)

Ten konec zní nějak pesimisticky, já myslím, že nejen Zemi ale i celému vesmíru to je fuk. I kdybychom tuhle planetu zničili a přesunuli se jinam, tak ve vesmíru jsou přinejmenším biliony planet, takže bědovat tu nad hrozným lidstvem je fakt mainstream a nemá to smysl.

zzzzz

splněno .-)