Avatar uživatele
jirka F

co si myslíte o kácení lesů ?

Lesů v čr podle mě ubívá např. u nás měla být stavěna nová železniční trať která měla jít přes krásnou přírodu s opukovými skalami ale naštěstí to nedopadlo že nebyly peníze takže příroda byla zachráněna ale co ostatní lesy v čr.

jaký máte na tohle téma názor.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3248 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Lidstvo kácí a vypaluje lesy už několik tisíc let. Osobně mi mnohem víc, než vykácení kusu lesa kvůli stavbě železnice, vadí zábory kvalitní zemědělské půdy pro výstavbu satelitů a různých logistických center.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Jako vlastník lesů jsem pro kácení. Pokud je chceš zachovat, tak si je kup, pak si můžeš vypěstovat i prales. Já mám lesy na dřevo a bez kácení na sebe nevydělají. Nejde jen o vlastnictví a daně z něj, jde hlavně o údržbu.

Takové rádoby ochranářství je totální blbost.
Doplňuji:
Sambo stroj který udělá z klády trámy stojí majlant:-((

Upravil/a: zzzlatokopka

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

že je to byznys a pracovní místa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Pokud se stejnou měrou zalesňuje jako kácí, je to v pořádku. Bohužel ne všude je to tak. Nejen lidé, ale i přemnožená zvěř dokáže okusováním mladých stromků udělat přes zimu pěknou spoušť. Myslivci tento stav neradi připouštějí, mají radost, že je co střílet. Sám jsem viděl nedávno asi 150m od cesty vyvalovat se asi 20 daňků. To dříve nebylo. Pořízení sazenic a oplocenky na hektar lesa přijde také na pěkné peníze. To nepočítám práci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Cituji:

  • lesů v Evropě dlouhodobě přibývá
  • za posledních 15 let se rozrostla rozloha zalesněné půdy v Evropě o 13 mil.hektarů.
  • dnes lesy pokrývají 44% rozlohy Evropy
  • z celkové zalesněné plochy zeměkoule připadá na Evropu čtvrtina
  • za 15 let se zvetšila rozloha lesů v ČR o 20 tis.ha
  • při ročních těžbách 16–18 mil. m3 nám v lesích za 15 let narostlo navíc 6 ročních těžeb . Tedy za 2,5 roku naroste navíc jedna roční těžba, která se nevyužije
  • pokud bychom chtěli všechny rod.domky stavět ze dřeva, lesy nám k tomu dodají dřevo za jeden měsíc
  • pro 20% podíl domů ze dřeva na celkové výstavbě nám v lesích k tomu nezbytně nutné dřevo vyroste za necelý týden

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jedu autem a vidím, jak kolem silnice jsou narovnaný pokácený, už opracovaný stromy, naši idioti lesy vykácí a opacovaný dřevo prodaj němčourům, nebo rakušákům a tak levně, jako nikdo, místo toho, aby když už pleněj ty lesy z toho něco aspoň udělali a prodali dráž, třeba trámy na stavbu, co já vim,a pak to teprv prodali. Vykácej všechno, co jen můžou, jsou tak hloupí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Přijde mi to rozkrádání republiky, něco jako další vlna kuponové privatizace. Hledali, co ještě rozprodat a lesy jsou na ráně. Kácí se překrásné hluboké lesy, věčná škoda…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

jo to je vlastně pravda, ale jak říkám štve mě hlavně to zabírání zemědělské půdy

před 3248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Moment – pole přece není les! Rozloha lesů u nás narůstá zalesňováním půdy, která se neoplatí zemědělsky obdělávat, takže případné zábory nejsou problém (samozřejmě pokud se nebavíme o konkrétním případě cenného území). Naproti tomu zemědělské půdy ubývá a její zábory jsou skutečný problém.

před 3248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

souhlasím s Lamalam ano to mě taky štve zabírání zemědělské půdy

před 3248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

S Lamalam souhlasím také, je spousta půdy nezemědělské a volné, která na stavby stačí, ale je levnější ji vyjmout z fondu a stavět tzv. na čistém.

před 3248 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek